کد خبر: 99850تاريخ انتشار : ۱۳:۳۹:۳۰ - یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶

راه‌اندازی دفاتر ارایه خدمات سلامت در تهران

راه‌اندازی دفاتر ارایه خدمات سلامت در تهران


معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن مفید برشمردن تاسیس دفاتر ارائه خدمات سلامت در تهران، از راه‌اندازی این دفاتر در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش سادس، مهندس محسن فرهای ضمن اعلام این خبر گفت: دفاتر خدمات سلامت با هدف ارتقای برنامه بهداشت عمومی که محور هفتم طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت بود، توسط مرکز سلامت محیط و کار ایجاد شد.

وی با اشاره به این که این دفاتر به منظور بازدیدهای بهداشتی، افزایش پوشش و ارتقای ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه ایجاد شده‌اند، افزود: در سطح تهران با کمک سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی تاکنون ۳۹ دفتر راه‌اندازی شده و این دفاتر موفق به جذب ۱۶۰ کارشناس بهداشت محیط و بالاتر به عنوان مسئول فنی و ممیز شده‌اند.

فرهادی خاطرنشان کرد: این دفاتر با انعقاد قرارداد برای انجام بازدید و ممیزی تاکنون توانسته‌اند ۹ هزار و ۵۵۷ واحد صنفی را تحت پوشش قرار دهند.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ۲۸ هزار و ۸۲۱ مورد ممیزی توسط دفاتر خدمات سلامت در تهران انجام شده که این ممیزی‌ها کاملا با مشارکت بخش خصوصی انجام گرفته و طرح به صورت کاملا خودگران اجرا شده است.

وی افزود: در این طرح ضمن افزایش پوشش بازدیدها و ارائه مشاوره به واحدهای صنفی این امکان ایجاد شده است که بازرسان بخش دولتی به وظایف حاکمیتی خود بپردازند و کلیه عملیات غیرحاکمیتی توسط این دفاتر انجام می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت، وی با بیان این که انتظار می‌رود با افزایش پوشش دفاتر خدمات سلامت، اخذ صدور صلاحیت‌های بهداشتی به منظور صدور پروانه‌های کسب تسهیل و شاهد ساماندهی واحدهای صنفی باشیم، افزود: امیدواریم با تاسیس این دفاتر به کاهش تخلفات کمک کرده و ارتباط نزدیک‌تری میان واحدهای صنفی، اتحادیه‌ها، دفاتر و بخش دولتی به وجود آید.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: برای افزایش توان اقتصادی دفاتر خدمات سلامت به زودی سایر خدمات از جمله صدور کارت بهداشت و رتبه بندی واحدهای صنفی نیز به آنها واگذار می‌شود.

فرهادی در پایان تصریح کرد: با توجه به موفقیت آمیز بودن اجرای این طرح در استان تهران این طرح در ۹ استان دیگر در حال گسترش است و امیدواریم تا پایان سال طرح به صورت سراسری در دانشگاه های علوم پزشکی که آمادگی اجرای طرح را دارند، آغاز شود.

انتهای پیام