امر به معروف و نهی از منکر ضامن قوام جامعه است / فلسفه کار پلیس، امر به معروف هاست

فرمانده انتظامی استان گفت: باید فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را درجامعه نهادینه کنیم چرا که عمل صحیح به این فریضه مهم الهی، ضامن قوام جامعه و در این راستا فلسفه کار پلیس امر به معروف و نهی از منکر هاست.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “کامرانی صالح” در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر فرماندهی انتظامی استان، اظهار داشت: اگر از کنار ناهنجاری های اجتماعی بی تفاوت بگذریم و برای اصلاح آن گامی برنداریم درحقیقت زمینه های گسترش و رواج آنها را فراهم کرده ایم که عواقب سوء آنها در نهایت متوجه خودمان خواهد شد.وی، ضمن تأکید بر برخورد صحیح با مظاهر غیراخلاقی بیان کرد: اجرای درست فریضه امر به معروف و نهی از منکر ضامن سلامت و قوام جامعه در ابعاد مختلف است.

سردار کامرانی صالح با اشاره به اهمیت مقوله آموزش در این حوزه افزود: برای اجرای اصولی و نهادینه شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید با نحوه انجام صحیح و شرایط آن آشنا باشیم و برای این کار باید آموزش های مربوط به عموم جامعه و دستگاه های متولی داده شود.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت توجه جامعه به این فریضه الهی گفت: بزرگان دینی ما به انجام امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بسیار سفارش کرده به گونه ای که اعمال و کردار صالح را دربرابر آن چون قطره ای دربرابر اقیانوس مثال زده اند.

وی، ادامه داد: برای اصلاح ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی باید افراد نسبت به یکدیگر احساس مسئولیت کنند و برای بهبود شرایط، مشارکت فعال داشته باشند و این که به قول معروف هرکس فقط به فکر این باشد که گلیم خودش را از آب بکشد، پاسخگوی یک زندگی اجتماعی پویا و سالم نخواهد بود.

رئیس پلیس البرز، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی نیز در راستای وظایف ذاتی خود با ناهنجاری ها و فسادهای اجتماعی به عنوان مصادیق نهی از منکر مبارزه می کند و این رسالت را افتخار خود می داند.

وی یادآور شد: امروز پلیس با نگرش جامعه محورانه با بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی روبرو می شود و با اولویت پیشگیری ورود و برروی آموزش و فرهنگ سازی در جامعه سرمایه گذاری می کند.

این مقام انتظامی افزود: برای ترویج فرهنگ امر به معروف، استفاده از ظرفیت رسانه ها و ساخت برنامه های رادیو و تلویزیونی فاخر و انجام اقدامات فرهنگی و استفاده از اساتید و کارشناسان این حوزه بسیار موثر خواهد بود و پلیس در این حوزه اقدامات خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به این که احیای این فریضه تنها وظیفه یک سازمان و نهاد نیست، خاطرنشان کرد: اشخاص و دستگاه هایی که متولی ترویج فرهنگ امر به معروف در جامعه هستند باید از معیارها و آموزش های لازم و کافی در این زمینه برخوردار باشند چرا که هدف از امر به معروف و نهی از منکر، اصلاح فرد و جامعه است و باید به گونه ای انجام شود که تأثیر لازم به وجود آید.

سردارکامرانی صالح، تأکید کرد: برای سالم سازی جامعه باید ابتدا از خود و خانواده خودمان شروع کنیم و پلیس با درک این موضوع برنامه های متعددی را برای حفظ و صیانت از کارکنان و تعالی رفتار سازمانی در دستورکار دارد تا ان شاالله بتواند الگوی شایسته ای از پلیس اسلامی را به جهان عرضه کند.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان گفت: فلسفه اصلی کار پلیس، ترویج معروف ها و جلوگیری از منکرهاست و از این منظر کارکنان نیروی انتظامی، آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند بنابراین مسئولیت سنگینی به عهده ناجا گذاشته شده است.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *