تشدید نظارت پلیس بر جاده ها با دوربین های کنترل سرعت

گروه استان ها-قم-فرمانده انتظامی استان با اشاره به تجهیز اتوبان”قم – تهران”به دوربین های کنترل سرعت، بر اهمیت این دوربین ها در نظارت پلیس و کاهش تصادفات تاکید کرد.

به گزارش سادس ، سردار ” کاظم مجتبایی” در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، به سپری شدن دو ماه از فصل تابستان و طرح های پلیس راهور و راه استان قم در مدت مذکور اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت بیش از ۱۴میلیون تردد در جاده های استان قم به ثبت رسیده که ۳۸۰ تصادف به وقوع پیوسته است.

وی گفت: ۱۲۰هزار خودرو طی این مدت اعمال قانون شده اند، که بیشتر مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم توجه به مقررات مربوط بوده است .

فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: با توجه به اینکه اکثر تلفات و تصادفات مربوط به سرعت و سبقت غیرمجاز و واژگونی ناشی از خواب آلودگی بوده است تمرکز پلیس بر تخلفات پرخطر تشدید شده است.

وی به دور دوم سفرها در ماه پایانی تابستان اشاره و ضمن تاکید بر رعایت قوانین و مقررات، گفت: پلیس قم با بیش از ۵۰ دستگاه و خودرو و گشتی که پیش بینی کرده در سطح جاده ها،‌همچنان در خدمت مردم است.

فرمانده انتظامی استان عنوان کرد: در سال جاری تخلفات و اعمال قانون کمتر شده و از طرف دیگر تردد از سطح محورهای مواصلاتی پنج درصد افزایش داشته است.

سردار مجتبایی خاطرنشان کرد: بیش از ۲۲۰ کیلومتر آزادراه و بزرگراه در سطح استان وجود دارد که ۶۵ کیلومتر آن مسیر قم به تهران و دارای دوربین کنترل سرعت است.

وی گفت:از زمانی که این دوربین ها نصب شده تصادفات و تلفات در این محور کاهش داشته است .

فرمانده انتظامی استان قم گفت: فرآیندی که پیش بینی شده حدفاصل دو تا دوربین ها محاسبه می شود اگر در بین فاصله بین دو دوربین سرعتشان بیش از حد مجاز باشد محاسبه سرعت را نشان می دهد و خود به خود جریمه صورت می گیرد.

وی بر لزوم بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب خودروها تاکید کرد و افزود:از حوادث بسیار تلخی که متاسفانه در تابستان امسال تجربه کردیم بعد از اینکه خودروها واژگون می شد سرنشینان عقب خودرو از ماشین پرت شده که منجر به جان باختنشان شده است.

سردار مجتبایی در ادامه از دوریین های کنترل ساعت پلیس راه فرماندهی انتظامی استان بازدید و از تلاش های عوامل پلیس راه در راستای پیشگیری از وقوع تصادفات و کاهش تلفات قدردانی کرد./

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *