عزم راسخ پلیس راه آهن در تامین امنیت خطوط ریلی

 جانشین پلیس پیشگیری ناجا از عزم پلیس راه آهن برای ارائه خدمات انتظامی به مسافران و تامین امنیت مسیر قطارها و خطوط ریلی خبر داد.

به گزارش سادس، سردار “معصوم بیگی” با حضور در ستاد پلیس راه آهن کشور ضمن ارزیابی اقدامات صورت گرفته در ایام نوروز،از عزم پلیس راه آهن برای ارائه خدمات انتظامی به مسافران و تامین امنیت مسیر قطارها و خطوط ریلی خبر داد.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا ضمن تشکر و قدردانی از همه تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در قرارگاه ابوذر ویژه نوروز، بیان کرد: اقدامات نظام مند، هدفمند و دقیق با رویکرد کاهش سرقت ها و افزایش خدمات انتظامی به مسافران مثمر ثمر بوده و آمارهای ارائه شده بیانگر این مهم است.

 این مقام عالی انتظامی ادامه داد:سرمایه اجتماعی در ایجاد اقتدار و روان سازی ماموریت اهمیت ویژه ای دارد. سرمایه اجتماعی یعنی تصویر مثبتی که دیگران و جامعه از یک مجموعه در ذهن خود دارند که همراهی مردم با ناجا ریشه در سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به پلیس دارد که در حال افزایش و ارتقاء است.

معصوم بیگی، اقدامات پلیس راه آهن کشور در حوزه پیشگیری اجتماعی و انتظامی را قابل توجه دانست و افزود: توزیع بروشور و پخش فیلم توصیه ها و هشدارها در ایستگاه های راه آهن در زمینه پیشگیری اجتماعی باعث ارتقاء سرمایه اجتماعی پلیس و جلب مشارکت عمومی خواهد شد.

وی افزود : بهره گیری از گشت های پیاده و خودرویی، بدرقه و استقبال از مسافران و تأمین امنیت قطارهای مسافری در راستای پیشگیری انتظامی جای تقدیر دارد.

جانشین پلیس پیشگیری تصریح کرد: علاوه بر پیشگیری از جرم، توجه به تهدیدات امنیتی نیز باید جدی گرفته شود.

سردار معصوم بیگی در ادامه ضمن تقسیم بندی نقاط جرم به سه دسته؛نقاط عادی، نقاط نیمه بحرانی و نقاط بحرانی، تأکید کرد: باید منابع پیشگیری از جرم را صرف مناطق بحرانی جرم یعنی مکانهایی خاص با نرخ بالای وقوع جرم کرد.

گفتنی است، در این بازدید گزارش جامع و کاملی از کلیه اقدامات پلیس راه آهن در عرصه های انتظامی و فرهنگی در راستای تأمین امنیت مسافران که قطار را به عنوان وسیله سفر خود انتخاب کردند ، ارائه شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *