۹۸ درصد سرقت ها در شهرستان شوش کشف شده اند

فرمانده انتظامی شوش گفت: در پنج ماهه امسال ۹۸ درصد سرقت ها در سطح این شهرستان شناسایی و کشف شده اند.

به گزارش سادس به نقل از ایرنا سرهنگ حمیدرضا بهاروند چهارشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان شوش افزود: نیروی انتظامی به عنوان حافظ اصلی نظم و تامین آرامش جامعه تلاش کرده است تا با تکیه بر ظرفیت ها و توانمندی های خود و با نگاهی آینده نگر و نظام مند با بهره گیری از سرمایه های اجتماعی و مشارکت مردم عملکرد قابل قبولی ارائه نماید.

وی تعامل پلیس با رسانه‎ها را بسیار مهم دانست و افزود: برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند همدلی و همکاری تمام نهادها به ویژه خبرنگاران هستیم چراکه امنیت عمومی یک تولید جمعی و نیاز به مشارکت خوب و گسترده مردم دارد.
فرمانده انتظامی شوش با اشاره به رسالت خطیر خبرنگاران بر رعایت صداقت و شفافیت در انعکاس اخبار تاکید کرد و افزود: هرچه تعامل بین خبرنگاران با دستگاه‎ها و پلیس بیشتر و قوی تر باشد به طور قطع احساس امنیت بیشتری در جامعه ایجاد خواهد شد چراکه انعکاس اخبار می تواند در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار موثر باشد.
وی گفت: در پنج ماهه امسال بیش از پنج کیلو و ۶۰۰ گرم انواع مواد مخدر در شهرستان شوش کشف و ۶۵نفر معتاد و ۱۴ نفر قاچاقچی نیز دستگیر شدند.
وی کشف ۴۱۵ لیتر مشروبات الکی و ۱۴۳مورد تجهیزات ماهواره را از دیگر اقدامات ای نیرو در این مدت بیان کرد و گفت:در این مدت نسبت به مدت زمان مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش کشفیات داشته ایم ضمن اینکه آمار سرقت نیز ۱۰ درصد کاهش داشته است.
سرهنگ بهاروند همچنین به کشف بیش از ۷۰۴ میلیون ریال کالای قاچاق در این شهرستان اشاره کرد و گفت:۱۰ نفر نیز در این رابطه دستگیر شدند.
وی تماس صورت گرفته با سامانه پلیس ۱۱۰ را از ابتدای امسال تاکنون چهار هزار و ۵۲۹ مورد عنوان کرد و گفت:یک هزار و ۱۶۹ مورد آن تلفنی وسه هزارو ۳۶۰ مورد به صورت حضوری گزارش شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان شوش با بیان اینکه در سطح شهر شوش دوربین مداربسته وجود ندارد که در این زمینه با مشکلات بسیاری مواجه هستیم، اظهار کرد: در ۳۶ نقطه شهرشوش باید دوربین مداربسته نصب شود.
وی پلمب ۳۲ قلیان سرا و ۲۱ واحدصنفی متخلف و توقیف ۲ هزار و ۵۵۰ دستگاه موتورسیکلت را از دیگر اقدامات این نیرو د این مدت بر شمرد و گفت:درجه نیروی انتظامی شوش در حال حاضر ۱۶ می باشد که با یک درجه ارتقا می توان تعداد کلانتری و نیروی انسانی را در شهرستان شوش افزایش داد.
فرمانده انتظامی شوش به رسم غلط تیراندازی در مجالس عروسی و عزا اشاره کرد و گفت: اقدام خوبی از سوی شورای تامین در این زمینه صورت گرفته و حدود ۹۰ درصد مراسم ها کنترل شده اما در این زمینه همچنان نیاز به فرهنگ سازی است.
وی در خصوص اقدام انجام شده در رابطه با پیشگیری از جرم گفت:در این مدت آموزش های لازم در مساجد ، مدارس ، اداره ها و اصناف به شهروندان ارائه شد.
شهرستان شوش با ۲۰۰هزار نفر جمعیت دارای پنج شهر و۲۲۰روستاست.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *