کنفرانس حضور جوانان مسلمان در رسانه های بریتانیا برگزارشد

-مرکز مطالعات علمی شیعه وابسته به موسسه خیریه آیت الله خویی، کنفرانس یک روزه ای را در باره حضور جوانان مسلمان در رسانه های بریتانیا برگزار کرد.

به گزارش سادس به نقل از شفقنا از لندن، در این کنفرانس که با حضور گروهی از فعالان رسانه ای مسلمان ونمایندگان بعضی از رسانه های بریتانیا برگزار شد، سخنرانان در باره ضرورت ونحوه حضور جوانان مسلمان در رسانه های این کشور صحبت کردند.

در این کنفرانس یک روزه که همزمان با آن گارگاه آموزشی نیز برای علاقه مندان و فعالان رسانه ای برگزار گردید، به موضوعاتی همچون نحوه جذب وفعالیت جوانان مسلمان در این رسانه ها و اهمیت تاثیر گزاری آنان بر جریان های رسانه ای از دیدگاه مسلمانان پرداخته شد.

بعضی از سخنرانان به مسائلی همچون رشد تبلیغات اسلام هراسانه در رسانه های بریتانیا وچگونگی خنثی سازی اینگونه تبلیغات از طریق حضور فعالانه جوانان مسلمان اشاره کردند.

موضوعات دیگری همچون، حجاب، حضور زن مسلمان در جامعه، مقابله با اندیشه های افراطی و مقابله با تروریسم، در این کنفرانس مورد بررسی قرار گرفت و هر یک از شرکت کنندگان نقطه نظرات وتجربیات خود از رسانه های بریتانیا در این موارد را با حضار در میان گذاشتند.

خانم روحی حسن یکی از فعالان رسانه ای مسلمان که با شبکه تلوزیونی آی تی وی همکاری می کند، رسانه های بریتانیا و نحوه فعالیت آنها را مورد بررسی قرار داده وبه ضرورت اشتغال جوانان مسلمان در رسانه های این کشور تاکید کرد.

آقای حیدرالخویی، محقق، مقاله نویس و فعال رسانه ای به نقش ونفوذ سرمایه و بودجه بر تحریریه رسانه ها اشاره کرد و آنرا عاملی مهم بر جهت گیری رسانه ها خواند.

عیسی علی یکی دیگر از فعالان رسانه ای مسلمان، با پر اهمیت خواندن حضور جوانان مسلمان در رسانه ها گفت، یکی از دلایل استقبال کم جوانان مسلمان برای همکاری با رسانه های بریتانیا، سوء ظن بیش از حد آنان نسبت به رسانه های این کشور است که برای رفع این مشکل باید به سمتی حرکت کرد که ضمن حفظ هشیاری از میزان سوء ظن آنان به رسانه های بریتانیا کاسته شود تا رغبت آنان به حضور فعالانه تر وتاثیر گزاری بر جریان های تبلیغاتی ورسانه ای بیشتر گردد.

چالش های پیش روی روزنامه نگاران مسلمان، مراحل عملی اشتغال وسرگرم شدن جوانان در رسانه های بریتانیا و بررسی راه های پیش رو نیز از موضوعات دیگری بود که در این کنفرانس یک روزه مورد بررسی قرا گرفت.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *