سوئیچ ماشین‌های جدید پلیس در دست شهردار تهران

 

رئیس پلیس راهور ناجا می‌گوید خرید خودرو مزدا ۳ پلیس، که چندی پیش از آن رونمایی شد، منوط به صدور دستور شهرداری و شورای شهر تهران است چراکه هزینه خرید آن قرار است از سوی شهرداری تهران تامین شود.

سردار تقی مهری با اشاره به خرید خودروهای مزدا جدید پلیس راهور که مدتی پیش از آن رونمایی شد، اظهار کرد: این خودرو تنها برای شهر تهران پیش بینی شده بود و خرید این خودرو و تجهیز ناوگان پلیس راهور تهران بزرگ به خودروی مزدا 3، منوط به مجوز شهرداری و شورای شهر تهران است.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: در حال حاضر شهرداری پایتخت و شورای اسلامی شهر تهران هنوز دستور خرید این خودرو برای پلیس راهور تهران بزرگ را صادر نکرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است هزینه خرید این خودروها توسط شهرداری تهران تامین شود و هنوز دستور خرید این خودروها توسط شورای اسلامی و شهرداری تهران صادر نشده است.

به گزارش سادس به نقل از  تسنیم، موضوع از رده خارج شدن بنزهای پلیس و جایگزینی خودروی مناسب در ناوگان پلیس، موضوعی است که در سال‌های اخیر به کرات از آن سخن گفته شده است؛ موضوعی که در بهمن ماه سال 93، سردار محمد جواد زاده‌کمند، جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در گفت‌وگو با تسنیم تحت عنوان خداحافظی با «بنزهای پلیس» عنوان کرده بود و در خصوص احتمال جایگزین شدن سمند به جای بنزهای پلیس، قویاً جایگزین کردن این خودرو در واحدهای عملیاتی را رد کرده بود.

حتی سردار تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت هم در اواخر سال 93 با اذعان نسبت به فرسوده شدن خودروهای بنز و حتی 206های پلیس، از تلاش پلیس برای از رده خارج کردن این دو خودرو در سال 94 خبر داده بود.

با تمام این شرایط در اواسط آبان ماه سال 94، فرمانده ناجا ضمن رونمایی از مزدا 3 به عنوان خودروی جدید پلیس راهور، در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص جایگزینی این خودرو به جای بنزهای پلیس خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعدادی خودروی مزدا وارد نیروی انتظامی شده‌ و در حال تست جاده‌ای این خودرو هستیم که البته در صورت موفقیت‌آمیز بودن این تست‌ها، قطعاً از این خودرو استفاده خواهیم کرد.

اشتری ادامه داده بود: طبق قوانین، ما تنها مجاز به استفاده از خودروهای داخلی یا مونتاژ داخل کشور هستیم و در غیراینصورت باید مجوز استفاده از خودروهای دیگر را از ستاد کل نیروهای مسلح اخذ کنیم. همچنین هزینه نگهداری پایین خودرو و مطابقت ویژگی‌های فنی آن با ماموریت‌های پلیس از دیگر موارد مورد توجه ما در این موضوع است.

فرمانده ناجا در پایان خاطرنشان کرده بود: در صورت ارزیابی مثبت از این خودرو، قطعاً‌ از این خودرو در بخش انتظامی نیز استفاده خواهد شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *