تروریست‌ها و تروریست‌سازها!

مدتهاست که دشمن از امنیت مثال‌زدنی ایران در منطقه عصبانی است و با حقد و کینه می‌کوشد بخشی از ناامنی و التهاب منطقه را به مرزهای جمهوری اسلامی بکشاند.

به گزارش سادس  روزنامه «حمایت» در یادداشتی به قلم «حسام‌الدین برومند» نوشت:

رصد آشکار تحرکات دشمنان نشان‌دار جمهوری اسلامی طی ماههای اخیر به وضوح نشان می دهد آنها تمام پتانسیل و ظرفیت خود را بکارگرفته‌اند تا اقداماتی در راستای پروژه ناامن سازی ایران اسلامی انجام بدهند. مدتهاست که دشمن از امنیت مثال زدنی ایران در منطقه عصبانی است و با حقد و کینه می کوشد بخشی از ناامنی و التهاب منطقه را به مرزهای جمهوری اسلامی بکشاند. از این روی ؛ هربارکه عوامل گروهک تکفیری-تروریستی قصد ورود به کشور را برای خرابکاری و اقدامات تروریستی در سر دارند چیزی جز ناکامی و ابتر ماندن تلاش‌هایشان نصیب آنها نمی شود و درنهایت درچنگ نیروهای مقتدر ایران اسلامی گرفتار می شوند. به عنوان نمونه دو هفته پیش، تعداد ۱۰۲ نفر از عناصر و هواداران گروهک تروریستی تکفیری موسوم به توحید و جهاد شناسایی و مورد پیگرد اطلاعاتی و عملیاتی و قضایی قرار گرفتند. از این افراد تعدادی در درگیری مسلحانه با نیروهای انتظامی و امنیتی به هلاکت رسیدند و تعدادی دستگیر که برخی از آنها اعدام و تعدادی نیز به حبس محکوم شدند. همچنین روز گذشته نیز (۲۶مرداد) رییس کل محترم دادگستری کرمانشاه از انهدام دو تیم تروریستی در این استان خبر داد. نکته قابل تامل این است که وقتی “تروریست ها” در مصاف با ایران اسلامی ناکام می‌مانند، “تروریست سازها” به میدان می آیند تا بلکه شرایط را به نفع جبهه تروریسم رقم بزنند. اینجاست که وقتی داعش و تروریست‌های تکفیری توان اجرایی کردن پروژه ناامن سازی را در ایران اسلامی ندارند و ضرب شست نیروهای امنیتی و نظامی کشورمان بر پیکره آنها هویدا شده است ؛ تروریست سازها و بوجود آورندگان داعشی ها(آمریکا و اسراییل و آل سعود) دست بکار شدند تا با احیای گروهک تروریستی منافقین ،امیال شوم و اغراض شیطانی خود برای “ترور امنیت” در ایران را اجرایی کنند. اظهارات ضدایرانی ترکی فیصل(رییس اسبق دستگاه اطلاعاتی عربستان)، برگزاری همایش منافقین درپاریس،انتشار فایل صوتی منتظری برای دفاع از منافقین و… در چند وقت اخیر در همین راستاست. این تحرکات بیش از هر چیز یک معنای روشن دارد و آن این است که آمریکا، اسراییل و آل سعود با بکارگیری تروریست‌های تکفیری‌ها و داعشی ها در جنگ نیابتی با ایران اسلامی شکست مفتضحانه ای خورده‌اند. پیش از این نیز   آمریکایی ها دچار اشتباه در محاسبات شده بودند و در میدان نبردهای نیابتی این اشتباه بصورت فاحش و آشکار به چشم آمده بود. نمونه بارزآن تحولات چند سال اخیر سوریه بوده است که هرچند هیلاری کلینتون  وزیر خارجه وقت آمریکا، آن را جنگ نیابتی با ایران می دانست و سقوط اسد را وعده می داد ولی در نهایت سوریه مستحکم ایستاد و آمریکایی‌ها که گمان می کردند با اجلاس ژنو و پاریس کار دمشق را یکسره می‌کنند! امروزه فهمیده اند محاسبات آنها از اشتباهات راهبردی رنج   می برد. واقعیت آن است که آمریکایی ها علی رغم همه پروگاندای  رسانه ای که از خود در مقوله جنگ های نیابتی نشان داده اند در مصاف با جمهوری‌اسلامی ایران در منطقه دچار یک استیصال راهبردی هستند. گزارش تحلیلی اندیشکده آمریکن اینتر پرایز ( ۱۲ مرداد ۹۵) خواندنی است که به صراحت اذعان می کند توان ایران در نبردهای نیابتی و نامتقارن ، آمریکا و شرکایش را به درد سر انداخته است.

بنابراین اشتباه عجیب آمریکایی ها، آل سعود و رژیم صهیونیستی این است که در شرایط فعلی بخواهند با احیای گروهک تروریستی منافقین،ناامنی در ایران را کلید بزنند چراکه صحنه نبرد در سوریه و بکارگیری داعش و تروریست های تکفیری می بایست برای آنها درس‌آموز می بود. همچنانکه “تروریست ها” توان رویارویی با ایران ولو در جنگ نیابتی را ندارند ، “تروریست سازها” توان تحلیل و رفتار قدرتمندانه ایران در بزنگاه‌های خاص را ندارند و بهترین گواهی برای این مدعا، شرایط منطقه در شش سال گذشته است که هرچه زمان گذشته، توان فزاینده جبهه مقاومت در برابر جبهه تروریسم ثابت شده است.

و بالاخره باید گفت آمریکا و اذنابش برای عملیاتی کردن پروژه ناامنی درایران اسلامی به خصوص با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری در ایران مصمم هستند و سناریوها و نقشه هایی را به صحنه خواهند آورند و بدون شک برای اجرای نقشه های شیطانی خود به گروهک و عوامل تروریستی منافقین بسنده نخواهند کرد و پروژه های تکمیلی را پیوست پروژه اصلی خواهند کرد ولی با همه این احوال ناکام خواهند بود و نقشه‌های آنها نقش بر آب خواهد شد؛ بشرطی که همه مسئولان و دستگاهها با شناخت شرایط حساس کنونی همدل و متحد باشند و قاعده و فرمول  اصلی –فرعی کردن امور را نصب العین قرار دهند. مهم ترین خطر از سوی دشمن ، پروژه مشغول سازی مسئولان به کارهای فرعی و حاشیه‌ای و درگیری های درونی است تا پروژه هدف- ناامنی سازی درایران- را اجرایی کند.جای کمترین تردیدی وجود ندارد که پادزهر این عملیات روانی از سوی دشمن، هوشیاری ،بصیرت و وظیفه شناسی مسئولان است و اینجاست که هم تروریست ها و هم تروریست سازها در مصاف باایران اسلامی ناکام خواهند بود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *