کشف اشیاء عتیقه سه هزار ساله به ارزش ۲۰ میلیارد در زنجان

فرمانده انتظامی استان– زنجان – از کشف ۲۰ میلیاردی اشیاء عتیقه باستانی با قدمتی سه هزار ساله در شهرستان سلطانیه خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سردار”علیرضا صالحی” ، گفت: در پی اخبار واصله از منابع مردمی مبنی بر خریدو فروش اشیاء عتیقه توسط سرنشینان یک دستگاه پژو آردی بلافاصله ماموران انتظامی و پلیس آگاهی شهرستان سلطانیه ، وارد عمل شدند.

فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد: ماموران پلیس پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و هماهنگی با مقام قضائی متهمان را با خودرو مذکور شناسایی و دستگیر کردند.

وی افزود: در بازرسی از خودرو متهمان یک کتیبه سنگی دارای نقوش تاریخی متعلق به دوره قبل از اسلام ، یک شاخ گوزن،یک دندان گرگ ،یک قطعه سنگ مرجان دریایی، یک کتیبه سفالی نقش دار و یک سنگ تاریخی کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: برابر نظر کارشناس باستان شناسی، کلیه اشیاء فوق در زمره اشیاء تاریخی با قدمتی سه هزار ساله بوده که از شهرستان سلطانیه توسط حفاران غیر مجاز کشف شده است.

سردار صالحی بااشاره به ارزش تاریخی و فرهنگی عتیقه جات کشف شده عنوان کرد: برابر نظر کارشناسان میراث فرهنگی ارزش ریالی این اشیاء عتیقه بیش از ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی استان زنجان با اعلام اینکه در این خصوص برای چهار متهم دستگیر شده پرونده تشکیل و اقدامات قانونی در حال انجام است از شهروندان خواست هرگونه فعالیت‌ های غیر قانونی و مجرمانه را در سریع‌ترین زمان از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *