عامل شهادت مامور ناجا در کردستان دستگیر شد

جانشین فرمانده انتظامی استان – کردستان – از دستگیری عامل انفجار خودرو گشت یگان امداد مریوان که موجب شهادت یکی از ماموران پلیس شده بود، پس از گذشت ۱۶ ساعت از حادثه خبر داد.

به گزارش سادس ، سرهنگ “آژنگ” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اظهارداشت: عامل انفجار خودرو گشت یگان امداد مریوان که در نوزدهم مرداد ماه با پرتاب شیء انفجاری به داخل خودرو موجب شهادت ستوانسوم «عبدالله مروتی» و زخمی شدن دو نفر دیگر از همکاران وی شده بود طی گذشت ۱۶ ساعت از وقوع حادثه شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان در تشریح این خبر افزود: با بررسی صحنه حادثه و استخراج فیلم های ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته، یک نفر مظنون شناسایی و در یک عملیات از پیش طراحی شده دستگیر شد.

وی افزود: در بازرسی از منزل مظنون مقادیری مشروبات الکلی، افشانه دفاع شخصی،قمه و چندین سیم کارت بدست آمد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: با دعوت از برخی افراد مورد اطمینان و تطابق عکس و فیلم و رویت آنها توسط معتمدان و همچنین مواجهه حضوری بین مظنون اصلی و مجروحان این حادثه در بیمارستان فجر مریوان و شناسایی تصاویر متعلق به متهم در فیلم های ضبط شده توسط دو نفر از نزدیکان وی و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی پلیس، فرد مظنون عامل اصلی حادثه فوق شناخته شد و همراه با ادله ، مدارک ، شواهد و مستندات کافی به مقام قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ آژنگ در خاتمه تصریح کرد: در پایان تحقیقات، مقام قضائی با توجه به محتویات و ادله موجود در پرونده و رجوع به سوابق مجرمانه قبلی متهم از قبیل اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در یکی از گروهک های معاند نامبرده را به اتهامات انتسابی از جمله محاربه، قتل عمد، ایراد ضرب و جرح عمدی ماموران، تخریب اموال سازمانی و دولتی، اخلال در نظم عمومی، نگهداری مشروبات الکلی، نگهداری افشانه دفاع شخصی و تجهیزات پلیسی تفهیم و با قرار بازداشت موقت به زندان مرکزی مریوان منتقل کرد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *