چشمان و جانم فدای رهبرم!

جانباز «صادق میانکی» در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، جانبازی را بالاترین درجه برای خود دانست و گفت: چشمان و جانم فدای رهبرم.

به گزارش ساس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “حسین اشتری” در مشهد با جانباز صد درصدی “صادق میانکی” و خانواده وی، دیدار و از این اسطوره صبر، استقامت و ایثار دلجویی کرد.

سردار اشتری در این دیدار، جانبازان و خانواده های آنان را الگو و شایستگان روی زمین خواند و با تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع)، گفت : هر خدمتی که بتوانیم برای سلامتی و بهبودی این جانباز عزیز انجام می دهیم.

وی، خدمت به خانواده شهدا و جانبازان را افتخاری بزرگ برای خود دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم خدمتگزار لایقی برای شما عزیزان باشیم.

جانباز ” صادق میانکی” در این دیدار، اظهار داشت:کسی که می خواهد کاری انجام دهد باید با عشق انجام دهد؛ هنگامی که در بیمارستان بودم، احساس می کردم هنوز با اشرار می جنگم .

این جانباز سرافراز ادامه داد: دکتر ها پیش بینی می کردند به مدت ۵ ماه در بیمارستان بمانم ولی در مدت سه ماه مرخص شدم؛ به علت اینکه پرستاران قادر به پیدا کردن رگ در دستانم نبودند تا بتوانند آمپول و سرم به من تزریق کنند.

وی ادامه داد: دوستانم به من گفتند، صادق از اینکه به این وضعیت دچار شدی، پشیمان نیستی؛ من نیز در پاسخ به آنها می گفتم «به هیچ وجه» حتی یک درصد هم پشیمان نیستم و به پوشیدن این لباس مقدس افتخار می کنم چرا که با پوشیدن این لباس به جانبازی نائل شدم و به بالاترین درجه رسیدم.

این جانباز سرافراز از تماس ها و پیگیری ها مسئولان ناجا از روند بهبودی اش، تقدیر و تشکر کرد و افزود: اگر بار دیگر به عقب برگردم دوباره این شغل و لباس را انتخاب می کنم.

وی افزود: من مگر می خواهم تا چند سال زنده بمانم شاید خدا خواسته گناهانم را پاک کند و از او می خواهم آنقدر به من بینایی بدهد تا بتوانم کارهایم را مستقل و بدون کمک دیگران انجام دهم.

جانباز میانکی ادامه داد: می خواستم پشت پدرم باشم ولی پدرم مثل کوه پشت من ایستاد و زمانی که در بیمارستان بستری بودم، این جمله را می گفت: «تا زمانیکه راه می روم و نفس می کشم، اگر لازم باشد تمام دارائیم را می دهم و نمی گذارم تو سختی بکشی و همیشه در کنارت هستم.»

این جانباز سرافراز خطاب به فرمانده ناجا گفت: افتخار می کنم یکی از سربازان شما هستم؛ سرداراشتری عزیز ،چشمان من فدای یک تار موی آقا و جانم فدای رهبر.

وی ادامه داد: زمانی که لباس سبز پلیس را می پوشیم باید بدانیم که این لباس، لباس رزم و مقدسی است، اگر عضوی داده ام با افتخار سرم را بالا می گیرم و می گویم که آنها را در راه رضای خدا داده ام.

مادر این جانبازدر این دیدار، خطاب به فرمانده ناجا گفت: سردار اشتری فقط می خواهم چشمان پسرم خوب شود، از مسئولان ناجا می خواهم هرکاری که می توانند برای درمان وی چه در داخل و یا در خارج از کشور انجام دهند.

در ادامه، پدر این جانباز نیز اظهارداشت: “صادق” از کودکی کار می کرد، من حتی از دوران دبستان تا دبیرستان یک بار هم به مدرسه اش نرفته ام.

پدر این جانباز به روز حادثه و مجروحیت پسرش اشاره کرد و گفت: در روز حادثه هر چه با صادق تماس می گرفتیم، گوشی اش خاموش بود؛ پدر دوستش، ساعاتی پس از غروب آفتاب به خانه ما آمد و خبر تیر خوردن صادق را به ما داد، در حالیکه هنوز اصل ماجرای حادثه را نمی دانستیم؛ وقتی به همراه مادرش به بیمارستان رسیدیم و صادق را به ما نشان دادند حالمان خیلی بد شد و ناراحت و ناامید شدم اما پسرم با دیدن من با صدایی ضعیف گفت: «بابا حالم خوب است من زنده ام» حرفهایش من و مادرش را آرام کرد.

گفتنی است، “صادق میانکی” در سال ۱۳۸۹وارد دانشگاه علوم انتظامی شده و در سال ۹۳ با درجه ستواندومی از این دانشگاه فارغ التحصیل شد.

او برای ادامه خدمت در رسته آگاهی به استان سیستان و بلوچستان انتقال یافت و در یک عملیات خودرو آنها، به علت عبور از تله انفجاری دچار حادثه شد؛ در این حادثه با شهادت جمعی از جان برکفان نیروی انتظامی وی نیز به درجه رفیع جانبازی نائل آمد.

لازم به ذکر است، تا کنون ۱۳ عمل جراحی بر روی جانباز “میانکی” انجام شده است و هم اکنون چشم راستش نابینا و پزشکان در تلاشند تا بینایی چشم چپ او را نیز تا دید دو متر ایجاد کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *