یارانه مردادماه به جیب چند میلیون نفرواریز میشود؟

شصت و ششمین مرحله یارانه نقدی در حالی سه‌شنبه هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود که خبری از حذف سری جدید از یارانه بگیران از لیست دریافت یارانه نیست.

به گزارش سادس به نقل از خبرگزاری میزان، براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی باید دولت موظف است خانوارهایی که براساس بررسی‌ها دارای در آمد سالانه بیش از ۳۵۰ میلیون ریال هستند باید از لیست دریافت یارانه نقدی حذف شوند.

که این طرح در تیرماه سال جاری و در شصت و پنجمین مرحله واریز یارانه نقدی عملی شد و حدود ۲۰۰ هزار نفر از لیست حذف شدند که به گفته معاون وزیر تعاون از این تعداد ۱۰۰ هزار نفر افراد فاقد کارت ملی بودند که در ماه‌های گذشته چندین بار تذکر داده شده بود و موجب شد در این مرحله از دریافت یارانه حذف شوند و این افراد برای واریز مجدد یارانه می‌توانند با دریافت کد شناسایی ملی  و ورود به سامانه هدفمندی یارانه اعتراض خود را ثبت کرده واز طریق همین سایت پیگیری کنند.

حال با گذشت حدود یک ماه باید منتظر ماند و دید که از میان این افراد، یارانه چند نفر به حساب آن‌ها بازگردانده خواهد شد.

علاوه براین از تعداد مذکور ۱۰۰ هزار نفر نیز به تشخیص وزارت تعاون از افراد دارای درآمد بالاتر از حد مجاز در سال، کسبه، قضات و… شناخته شدند که از لیست دریافت یارانه حذف شدند.
براین اساس نوبخت ، سخنگوی دولت اعلام نمودند در سال جاری ، ۴۸ هزار میلیارد تومان درآمد را از محل هدفمندی یارانه ها پیش بینی کردیم که مصارف و منابع در سال ۱۳۹۵ نیز به همین صورت خواهد بود ضمن این که آهنگ کند حذف یارانه نقدی برای افرادی که نیازمند نیستند را ادامه خواهیم داد.

سیاست دولت در حذف یارانه نقدی این است که یارانه افرادی که از دریافت حذف می شوند به خزانه واریز نگردد بلکه به شکل دیگری به خود آن ها برگردد که در این راستا می توان به اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد که ۱۰ درصد از منابع اجرای این طرح از اجرای طرح حذف یارانه نقدی صورت گرفت.

این در حالی است معاون وزیر تعاون گفته بود دولت حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر را در سال جاری اجرایی نمی‌داند و بر این اساس اصلاحیه‌ای را تقدیم مجلس خواهد کرد.

با این وجود با گذشت ۵ ماه از سال جاری از میان ۲۴ میلیون نفر تنها ۲۰۰ هزار نفر از لیست دریافت یارانه حذف شده‌اند و با توجه به صحبت‌ها سخنگوی دولت و معاون وزیر تعاون تعداد حذف شدگان از لیست یارانه نقدی اصلاح خواهد شد.

حال باید منتظر ماند و دید در ۲۶ مرداد ماه علی رغم اینکه هیچ اطلاع رسانی برای حذف یارانه، سرپرستان خانوار صورت نگرفته کسی از لیست حذف خواهد شد یا خیر؟

به گزارش میزان، پیش بینی می شود شصت و ششمین مرحله از پرداخت یارانه نقدی، مربوط به مرداد ماه ۹۵ ساعت ۲۴ سه شنبه ۲۶ مرداد ۹۵ که برای هر مشمول ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *