نقش رسانه‌ها در کاهش معضلات اجتماعی انکار ناپذیر است/ بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال کلای قاچاق در چهارمحال بختیاری کشف شد

فرمانده انتظامی – چهارمحال و بختیاری – استان ازانهدام ۹ باند سازمان یافته سرقت و کشف بیش از ۱۱۰ میلیار ریال کالای قاچاق از ابتدای سال جاری تا کنون در این استان خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه نقش رسانه‌ها در کاهش معضلات اجتماعی انکار ناپذیر است تأکید کرد: بخش بزرگی از موفقیت‌های نیروی انتظامی به دلیل تلاش خبرنگاران بوده است که توانسته‌اند واقعیت‌ها را به جامعه منتقل کنند.

سردار غلامزاده با بیان اینکه اطلاع رسانی دقیق، صحیح و به موقع خبرنگاران از حوادث و وقایع باید منطبق با نیازهای اصلی جامعه باشد، خاطرنشان کرد: تعامل و همکاری دو‌سویه پلیس با رسانه‌ها در نشست‌های هم‌اندیشی و استفاده از نقطه نظرات موثر آنها ، بستر و زمینه را برای توسعه امنیت اجتماعی در جامعه فراهم کرده است .

فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بخشی از اقتدار نظام مرهون تلاش خبرنگاران در انتشار اخبار دقیق، شفاف و سالم است، تصریح کرد: خبرنگارانی که صادقانه خدمت می‌کنند چشم بینای مردم و پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند که هم اعتماد‌سازی می کنند و هم از ارزش های انقلاب اسلامی دفاع می کنند.

سردار “غلامعباس غلامزاده” در ادامه ضمن تقدیر از زحمات کارکنان پرتلاش فرماندهی انتظامی استان در برقراری نظم و امنیت مطلوب در سطح استان به تشریح عملکرد این فرماندهی در ۵ ماه نخست سال جاری و اولویت های کاری فرماندهی انتظامی استان پرداخت و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون کشفیات مواد مخدر ۸۹ درصد افزایش یافته و بیش از ۷۱۰ کیلو گرم انواع مواد مخدر در این مدت کشف شد.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می دهد در بسیاری از سرقت‌های خرد و همچنین جرائم خشن،‌ معتادان نقش پر رنگی داشته اند، گفت: طی همین مدت ۱۰ باند تهیه و توزیع مواد مخدر شناسایی و منهدم شده اند .

سردار غلامزاده از توقیف ۲۴ دستگاه خودرو حامل مواد مخدر در استان خبر داد و اظهار داشت : پاکسازی نقاط آلوده و همچنین مبارزه جدی با باندهای خرده‌فروشی و ساماندهی معتادان از اولویت‌ها و سیاست‌های دیگر کاری فرماندهی انتظامی استان است.

در سال جاری ۹ باند سازمان یافته سرقت در استان شناسایی و متلاشی شد.وی به کاهش ۸ درصدی سرقت و افزایش ۵ درصدی کشفیات سرقت در این مدت اشاره کرد و گفت : در سال جاری ۹ باند سازمان یافته سرقت در استان شناسایی و متلاشی شد.

فرمانده انتظامی استان ایجاد امنیت مستمر را از دیگر برنامه های این فرماندهی دانست و ادامه داد: اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی، برخورد با هنجار شکنان و نا‌امن‌کنندگان اجتماع و ساماندهی مسائل ترافیکی از دیگر اولویت‌های این فرماندهی در ایجاد امنیت است .

کشف و ضبط بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال کلای قاچاق در استان این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه کالای قاچاق مانعی برای اقتصاد سالم است، خاطر نشان کرد: امسال در راستای مبارزه با قاچاق کالا مأموران انتظامی استان موفق به کشف و ضبط بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان شده اند که این رقم نشان دهنده رشد ۱۳ درصدی کشفیات کالای قاچاق در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

سردار غلامزاده اشراف اطلاعاتی و حضور مقتدرانه پلیس در صحنه به منظور پاسخگویی به نیاز های مردم اولویت برون سازمانی این فرماندهی برشمرد و گفت: پیشگیری از وقوع جرم به ویژه سرقت، مبارزه جدی و همه جانبه با مواد مخدر، برخورد با خرده‌فروشان و باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر، ساماندهی معتادان و آموزش جمعیت های هدف مانند آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی را از دیگر اولویت‌های کاری فرماندهی انتظامی استان برشمرد.

فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: توجه به ارزش ها و معنویت در مجموعه نیروی انتظامی و توجه به آموزش و افزایش مهارت کارکنان در راستای ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر به مردم از اولویت های دیگر درون سازمانی این فرماندهی است.
سردار غلامزاده در خاتمه رسانه ها را چشم بینای مردم و پل ارتباطی با مسئولان عنوان کرد و اظهار داشت: اصحاب رسانه همواره در تمام حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی با پلیس همکاری خوبی داشته اند و از طرفی باید این تعامل را زیادتر کرد، چرا که یک خبر اگر به صورت درست درج شود می‌تواند آثار و امنیت روانی خوبی در جامعه و در میان شهروندان ایجاد کند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *