مهم‌ترین وظیفه رسانه مقابله با جاهلیت مدرن است

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه استان قزوین گفت: امروزه رسانه‌‌های معاند تلاش می‌کنند تا نظام جاهلیت را در جهان نهادینه کنند که اصحاب رسانه باید با آن مقابله کنند.

به گزارشسادس به نقل از ایسنا منطقه قزوین، حجت‌الاسلام علی معبودی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که پیش از ظهر امروز در آمفی تئاتر فرهنگسرای بانو برگزار شد، ‌اظهار کرد: رسانه معاند در دو حوزه کار می‌کند یکی اینکه مولفه قدرت ما را بزند و دوم اینکه نظامی که برای خودشان تعریف کرده‌اند و از دلش داعش و انسان‌های خون آشام تولید شده است را به هر طریقی به عنوان نظام ناجی برای مردم جا بیندازند همچنین رسانه‌های معاند به دنبال تضعیف اقتدار رهبری هستند.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف رسانه‌های معاند گرفتن روحیه انقلابی‌گری است، به طوری که اگر شهید صارمی روحیه انقلابی‌گری نداشت به شهادت نمی‌رساندند، روحیه انقلابی‌گری اقتدار ایجاد می‌کند و رسانه‌های دشمن دنبال این هستند که این اقتدار را تضعیف کنند یا از بین ببرند،‌ امروز محور مقاومت عمق استراتژیک است که جزو محورهای اقتدار ما است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه استان قزوین تصریح کرد: دشمن این طراحی را کرده است و اقتدار ما را هدف گرفته است،‌ عده‌ای نیز آگاهانه و برخی ناآگانه از دشمن پیروی می‌کنند و می‌گویند ما با لبنان و سوریه چه کار داریم در حالی که این امر یکی از مهم‌ترین مولفه‌های قدرت ما است و این‌ها غافل هستند و حرف‌های بی اساس می‌زنند.

وی تأکید کرد: این‌ها عامل دشمن هستند و بر اساس ‌سیاست‌های رسانه‌ معاند کار می‌کنند غافل هستند، اگر واقعا آمریکایی‌ها جنگ سخت با ایران را رها و مذاکره کردند صرفا جهت اقتدار و قدرت ما بوده است، بعضی‌ها می‌گویند ما مذاکره کردیم تا سایه جنگ از کشور برداشته شود در حالی که بچه‌های انقلابی و توده‌های مردمی که دارای روحیه انقلابی هستند سایه جنگ را از ایران برداشتند.

معبودی افزود: بعضی‌ها این عمق استراتژی را مورد حمله قرار می‌دهند و به دشمن کمک می‌کنند، قدرت و توان نظامی یکی از مولفه‌های اقتدار کشور است،‌ اگر کشور قدرت نظامی نداشته باشد در عرض چند ساعت کشور را اشغال می‌کند، رسانه‌های معاند دامن می‌زنند و برخی‌ها از آن تبعیت می‌کنند که چرا ما باید موشک چند صد کیلومتری داشته باشیم غافل از این که همین قدرت نظامی ما را قدرتمند کرده است و در مقابل دشمن نگه‌داشته است.

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه و خبرنگاران که در سنگر مقدسی خدمت می‌کنند نباید قدرت نظامی را نادیده بگیرند، ‌این همان چیزی است که دشمن می‌خواهد، پیشرفت‌های علمی و فناوری نیز یکی از مولفه‌های اقتدار است اگر از نظر فناوری فقیر باشیم در دنیا حرفی برای گفتن نداریم،‌ وقتی ما مرزها را شکستیم درعرصه فناوری طبیعی است که قدرتمند هستیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه استان قزوین یادآور شد: در مقابل رسانه‌های معاند دسته اول اصحاب رسانه که خودی و انقلابی هستند، قرار دارند و وظیفه همه این است که این چه چیزی که دشمن هدف قرار گرفته را بشناسیم و مقابله کنیم افرادی که با مولفه‌های اقتدار مقابله می‌کنند، باید این اقتدار را هر روز برجسته کنیم که این هنر اصحاب رسانه است.

وی اظهار کرد: مقابله با نظام جاهلیت که برای دنیا مشکل ایجاد کرده است، دومین وظیفه اصحاب رسانه است؛ در دوره‌های گذشته جاهلیت وجود داشته است امروز جاهلیت مدرن، رخ داده است و در آن نظامی به دنبال شهوت رانی بی حد و حصر را در محیط زندگی بشر راه بیاندازد و نظام پلید خود را نظام ناجی جلوه دهد که ما باید با آن مقابله کنیم.

معبودی خاطرنشان کرد: رسانه‌های ما در زمینه جاهلیت مدرن کم کار کرده‌اند اما رسانه‌ها معاند در خصوص سبک زندگی، ‌افکار و رفتار ما صدها مقاله می‌نویسند،‌ اگر جاهلیت مدرن در کشور نهادینه شود یک ثمره‌اش اشرافی‌گری است که همه ما امروز روح، ‌دل و فکرمان جریحه دار شده است که چرا در انقلاب اسلامی که براساس عدالت اجتماعی و مقابله با اشرافی‌گری شکل گرفته است، عده‌ای با بهره‌گیری از قدرت به این مقوله دامن می‌زنند.

وی تصریح کرد: بعضی از مسئولین ما اولویت‌ها را گم کرده‌اند، ‌اولویت ما گرفتن دزد است امروز دزد را رها کرده و صاحبخانه را گرفته ایم، فردی که در راس اختلاس و رفتن به اشرافی گری است مسئول دولتی آن را ذخیره نظام معرفی می‌کند، اگر ذخیره انقلاب است چرا عزل شده است مگر مردم محرم نیستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه استان قزوین تأکید کرد: به این مردم خیانت کردن، ‌در راستای هدف دشمن زندگی کردن و نشستن در راس قله اشرافی‌گری چرا لایق تجلیل است، ‌این بازی در میدان سیستم رسانه‌ای معاند است، اصحاب رسانه باید در این عرصه فعال باشند همانطور که بعضی از موارد که درز کرد نتیجه کار شما است البته در کنار این ملامت می‌شوید و تهدید می‌شوید.

وی اظهار کرد: ممکن است صاحبان زر و قدرت شما را به بستن سایت خبریتان تهدید کنند و اگر حرفی بزنید که به فلان مفسد و قدرت طلب بربخورد با شما برخورد کنند،‌ اما شما در عرصه‌ای وارد شدید که رسالتی دارید رسالت خبرنگاری اگر دیروز در عرصه سخت به درستی انجام شد امروز در عرصه نرم بسیار مشکل است.

معبودی یادآور شد: گاهی خبرنگار را بایکوت می‌کنند تا قلم نزند ما امروز دو جبهه داریم باید مسیر را روشن کنیم و در مسیر درست قدم برداریم،‌ دو نظام الهی و غیرالهی وجود دارد که ما باید یا در کنار نظام الهی و ارزشی قرار بگیریم و به درستی رسالتمان را عمل کنیم، یا باید در کنار نظام مادی قرار بگیریم، به طور طبیعی انسان عاقل هیچ وقت نظام ارزش الهی را رها نمی کند به نظام مالی بپیوندد، در این شرایط بسیار حساس با این وعده الهی قائلیم که جاهلیت زمین می‌خورد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *