تبریک نیروی انتظامی به مناسبت روز خبرنگار

نیروی انتظامی با صدور پیامی فرا رسیدن روز “خبرنگار” را به راویان خبر و تلاشگران عرصه اطلاع رسانی تبریک گفت.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، نیروی انتظامی طی پیامی، ۱۷ مرداد؛ روز حق بینی و حق نویسی، گام نهادن در وادی آگاهی و اطلاع رسانی با سلاح مقدس قلم که مورد تقدیس و قسم قرآن کریم می باشد … و روز خبرنگار را به تمامی تلاشگران عرصه خبر و اطلاع رسانی تبریک گفت.

 در این پیام آمده است:

دنیای امروز؛ عصر تبادل اطلاعات و انتشار سریع اخبار است و در این میان، جامعه ای توسعه یافته تلقی می شود که بتواند در کنار شاخصه های اقتصادی، اجتماعی ، سیاسی و … بر معیار آگاهی بخشی عمومی، اطلاعات و در حقیقت عنصر “دانایی” تاکید کند؛ در چنین شرایطی، رسانه ها و به ویژه مطبوعات با تولید و توزیع مطلوب اطلاعات، نقش اساسی دارند.

سفیران خبر؛ در عصر ارتباطات و تعاملات انسانی، تصویری شفاف از دهکده جهانی برای ساکنان کره خاکی ساخته اند که برجسته ترین نماد حضور آنها اگر دیروز روزنامه، رادیو و تلویزیون بود، امروز جای جای صفحه ها و شبکه های اجتماعی است.

به درستی که خبرنگاران چشم بینا، زبان صادق، صریح و گویای مردم در عرصه اجتماعی،تحولات سیاسی و بین‌المللی هستند که باید همیشه رسالت خود را از دریچه “تعهد” ، “صداقت” و “امانت‌داری” تعریف کنند.

خبرنگاران وجدان بیدار جامعه و در خط مقدم جبهه آگاهی بخشی به جامعه هستند و چون “دیده‌بان صادق” برای اطلاع‌رسانی صحیح، دقیق و سریع حوادث و رخدادها تلاش می نمایند و امید است در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نورزند و تحت تأثیر جوسازی‌ها ، شایعه پراکنی‌ها، هیاهو‌آفرینی‌ها، شانتاژهای خبری و فشارهای خارجی قرار نگیرند.

رعایت رسم “امانت داری” مهم ترین رسالت خبرنگاری است،نگرش دقیق و عمیق خبرنگار به رخدادها و وقایع خبری، توجه به اولویت های جامعه با رویکرد حفظ وفاق، انسجام و آرامش عمومی از جمله عوامل موثر در ارزش بخشیدن به کارکرد خبرنگار است.

این پیام می افزاید: جامعه خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات با روشنگری های خود می توانند در راستای هدایت افکار عمومی جامعه نقشی مهم ایفا کرده و راه پیشرفت جامعه را هموارتر کنند و تلاش صادقانه اصحاب رسانه در پوشش خبری رویدادهای مختلف به منظور ارتقاء سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه مصداق بارز خدمت ارزشمند می باشد و همواره شایسته توجه و تقدیر است.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با گرامیداشت هفدهم مردادماه؛ سالروز شهادت “محمود صارمی” و روز خبرنگار در این پیام آورده است ؛ امروز فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی برای خود افتخار می دانند که با تعامل ، همکاری صمیمانه و سازنده با اصحاب رسانه گام های بلندی در توسعه نظم و امنیت بر داشته اند.

نیروی انتظامی با ادای احترام به همه شهیدان و تلاشگران عرصه اطلاع رسانی میهن اسلامی، این روز عزیز را به خبرنگاران و طلایه داران جبهه اطلاع رسانی تبریک و تهنیت می گوید.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *