کلاهبرداری میلیاردی با فروش مدارک تحصیلی جعلی

متهم تحت تعقیب که بیش از یک میلیارد ریال با فروش مدارک تحصیلی جعلی از مردم کلاهبرداری کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس،سرهنگ “سید حسن حسینی” فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت: با وصول نیابت قضائی از دادسرای استان البرز مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از سوی فردی ساکن نیشابور،بررسی موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان با تجربه پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با اخذ اظهارات شاکی، کارشناسان پلیس فتا متوجه شدند متهم علاوه بر استان البرز از سوی پلیس فتای استان خراسان رضوی به دلیل بازاریابی و فروش مدارک تحصیلی جعلی در شبکه های اجتماعی از جمله فیس بوک تحت تقیب و متواری است.

سرهنگ حسینی خاطر نشان کرد: کارشناسان پلیس فتا با استفاده از مهندسی اجتماعی و رصد شبکه های اجتماعی مخفیگاه متهم را شناسایی و او را در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی اظهار داشت: متهم ۲۴ ساله در مقابل ادله و مستندات دیجیتالی پلیس ضمن قبول بزه انتسابی اظهار داشت از حدود دو سال قبل صفحه ای در شبکه اجتماعی فیس بوک با عنوان “مدرک تحصیلی معتبر” راه اندازی و پس از شناسایی طعمه های خود با شماره تماسی که از سوی افراد ثبت شده بود تماس می گرفتم و با وعده ارسال مدارک جعلی مبالغی را از آنان کلاهبرداری می کردم.

وی تصریح کرد: در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا تاکنون چهار مالباخته که یک میلیارد ریال از آنها کلاهبرداری شده شناسایی شده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور خطاب به شهروندان توصیه کرد: برای رسیدن به اهداف خود هیچ گاه از روش های غیر قانونی استفاده نکنند و به آگهی هایی که در سایت ها خصوصاً شبکه های اجتماعی که هویت واقعی آن ها مشخص نیست قبل از اعتماد از مراجع قانونی استعلام کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *