رشد جایگاه بیمه سینا در رسانه ها

“انتشار اخبار بیمه سینا در رسانه ها، طی یک سال اخیر، ۱۳۰ درصد رشد کمی نشان داد.”
به گزارش سادس به نقل از روابط عمومی بیمه سینا، این مطلب را آزاده تاج علی اعلام کرد و توضیح داد: از مرداد ۹۴ تا مرداد ۹۵ انتشار اخبار منفی درباره شرکت نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۰۰ درصد کاهش یافت و به صفر رسید یعنی کلیدواژه بیمه سینا در این مدت به جایگاه مناسب خود رسید که این موضوع در سایه تکریم جایگاه خبرنگاران حوزه صنعت بیمه و بدون آگهی و رپرتاژ آگهی صورت پذیرفت.

مدیر روابط عمومی بیمه سینا ادامه داد: بر اساس بررسی های تحلیلی مشخص شد که در یک سال اخیر آگاهی مخاطبان عمومی از فعالیت های شرکت بیمه سینا به صورت چشمگیر افزایش یافته است زیرا از تیر ۹۴ تا مرداد ۹۵ جمعا ۱۰۶ مورد خبر در رسانه هایی از جمله ایسنا، پارسینه، ریسک نیوز، ایران و جهان(راز پول)، آیین و روزنامه هایی همچون دنیای اقتصاد، اطلاعات و تجارت درباره بیمه سینا منتشر شده که این میزان از تیر ۹۳ تا مرداد ۹۴، شامل ۴۶ مورد خبر در رسانه های کمتر بوده است.

تاج علی توضیح داد: بررسی مفهومی و کیفی خبرهای بیمه سینا در بازه زمانی مرداد ۹۳ تا مرداد۹۴ چندین مورد مفاهیم منفی را مشخص کرد و علت این موضوع به هیچ عنوان به ساختار شرکت برنمی گشت و به عدم تولید اخبار در روابط عمومی مربوط می شد چنانکه در بسیاری از جریان سازی های خبری هر گاه روابط عمومی سازمان ها در تولید اخبار مناسب نکوشیده اند، دیگران در تولید اخبار منفی بیشتر تلاش کرده اند.

مدرس خبرنویسی دانشکده خبر تاکید کرد: خبر نبض تپنده آگاهی از رویدادهاست که در این میان تلاش برای اطلاع رسانی از رویدادها و فعالیت های تخصصی صنعت بیمه بسیاراهمیت دارد. البته وظیفه خبرنگاران فقط اطلاع رسانی مثبت نیست اما می توان در شرایط مختلف، با ایجاد فضای اعتماد و صداقت بین خبرنگار و روابط عمومی، راه را برای طرح پرسش های چالشی و رسیدگی به آنها فراهم کرد زیرا خبرنگاران متعهد، در این مواقع به پیگیری هر نهاد پس از هر انتقاد اشاره می کنند و خود این موضوع یعنی تولید محتوای مثبت پس از چالش های ناگزیر.

او ادامه داد: بسیاری از سایت های تخصصی مربوط به صنایع مختلف جهان، علاوه بر خبرنگارن راه را برای انتقاد و پیشنهاد توسط توده مردم باز کرده اند و سیاست اصلی مدیران آنان، پاسخ و احترام بیشتر به اظهارنظرهای منفی درباره فعالیت هایشان است. مثلا وقتی یک گردشگر با کلمات بسیار منفی برند مجموعه ای معتبر را به چالش می کشد مدیرآن مجموعه شخصا با چند برابر تعداد کلمات منتقد، از او سپاسگزاری می کند، پوزش می خواهد و برای همه خوانندگان توضیح می دهد که مشکل در آینده نزدیک رفع خواهد شد. پس چرا ما هنوز در روابط عمومی ها این انعطاف را برای خبرنگاران تخصصی حوزه ها نداریم؟

تاج علی همچنین اظهار کرد: با گستردگی اطلاع رسانی از سایت های تخصصی ملی تا گروه های غیرتخصصی مجازی، مدیریت روابط عمومی در بخش رسانه محدود به برگزاری نشست های خبری سازمانی و صرف هزینه مادی نیست و علاوه بر آن باید با صرف هزینه معنوی و با شیوه های نوین ارتباطی، با جریان سازان شبکه های مجازی و گروه های مختلف مردم در تعامل سازنده بود.

این مدیر روابط عمومی ادامه داد: در یک سال اخیر با وجود اشتیاق به تولید خبر، هیچ گاه به کمیت اخبار تاکید نداشتیم و بیشتر بر روح آگاهی بخشی و خبرهای مورد علاقه مردم تمرکز کردیم ؛ مثلا به برگزاری جلسات درون سازمانی و وظایف معمول بخش های مختلف شرکت به عنوان خبر نگاه نکردیم و از خبرنگاران محترم و فرهیخته صنعت بیمه توقع انتشار آنها را نداشتیم، زیرا می دانیم که این اقدام در خبرنگاری نوین مردود است.

خبرنگار سابق حوزه تامین اجتماعی تاکید کرد: با جرات می توان گفت بیشتر از اخبار چالشی و منفی این روزها، مردم شریف کشورمان به دنبال خواندن خبرهای امیدبخش از بیمه گرهای خود هستند تا مطمئن باشند در شرایط سخت زندگی همچون بیماری، سالمندی و بازنشستگی زندگی شان کیفیت بهتری خواهد داشت و در کنار خانواده شان با عزت و آبرومندی بیشتر خواهند زیست. در این مسیر البته فرهنگ سازی بیمه ای در سطح ملی، اعلام خسارت های پرداختی بیمه گذاران و تبلیغ مفهومی برای برندهای بیمه گر، نقطه طلایی روابط عمومی هاست.

او به تجربه اخیر خود در برندینگ بیمه سینا هم اشاره کرد و ادامه داد: می توان فعالیت در شبکه های مجازی را هم بخشی از وظایف رسانه ای روابط عمومی ها دانست که بر این اساس در ماه گذشته روابط عمومی بیمه سینا به اطلاع رسانی مجازی از مزایای بیمه عمر پرداخت که عکس و کپشن مردمی این اقدام، در ساعت اول با ۶۰۰۰ و در مدت دو روز، با ۱۲ هزار واکنش مثبت و همچنین ۳۰۰ مورد اظهارنظر درباره بیمه عمر روبه رو شد؛ مسلما این بازخورد را پس از نصب یک بیلبورد بسیار بزرگ در بزرگراه پر تردد شهید همت نمی توانستیم بدون هزینه، آنلاین، ثبت شده و آماده در دسترس داشته باشیم زیرا این امکان از کارکردهای مثبت شبکه های مجازی به شمار می رود و پخش تیزر، اجاره بیلبورد وتقبل اسپانسری فاقد آن است.

تاج علی افزود: جالب است بدانیم این اطلاع رسانی بر بستر صفحات مجازی، به تبلیغ برای همگی برندهای بیمه انجامید و ما نیز از اینکه همکاران بیمه ای به سود معنوی موازی دست یافتند و مردم سراسر کشور با خدمات بیمه ای آنان هم آشنا شدند بسیار خوشحالیم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *