فواید حرکت پلانک


حرکت پلانک

پلانک یکی از حرکات ورزشی که می‌تواند در برنامه ورزشی و روزانه شما قرار بگیرد این حرکت ورزشی آمادگی جسمانی را افزایش می‌دهد.

به گزارش سادس، پلانک در کوتاه مدت تاثیر خود را نشان می‌دهد. در این حرکت از وزن بدن برای شکل‌گیری عضلات استفاده می‌شود. در این حرکت زمان کمتری مصرف می‌شود اما نتیجه خوبی خواهد داشت.

فواید حرکت پلانک عبارتند از:

۱ـ بهتر شدن سوخت و مانور بدن:

انجام حرکت پلانک باعث سوزاندن کالری می‌شود. این حرکت نسبت به کرانچ و دراز و نشست کالری‌سوزی بالاتری دارد. این حرکت برای افرادی که زیاد تحرک ندارند بسیار مفید است زیرا نه تنها به چربی‌سوزی کمک می‌کند بلکه سوخت و ساز را افزایش می‌دهد.

۲ـ افزایش قدرت بالا تنه:

حرکت پلانک بسیار برای عضلات شکم مفید است و باعث افزایش قدرت عضلات بالا تنه می‌شود.

۳ـ کاهش احتمال آسیب‌دیدگی گردن و کمر:

این حرکت باعث افزایش قدرت عضلات در ناحیه گردن و کمر می‌شود و احتمال آسیب‌دیدگی در این نواحی را کاهش می‌دهد. پلانک به دردهای کمردرد کمک می‌کند.

۴ـ بهتر شدن وضعیت بدن:

حرکت پلانک باعث افزایش قدرت کمر، گردن، سینه و شانه می‌شود و بدن به صورت کلی در شرایط بهتری قرار می‌گیرد.

۵ـ افزایش تعادل بدن:

حرکت پلانک به افزایش تعادل کمک می‌کند. ضعیف بودن عضلات شکم باعث کاهش تعادل می‌شود. سعی کنید حرکت پلانک را در برنامه ورزشی خود بگنجانید تا کارایی بهتری در کارهای روزانه داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مقاومت صخره‌های مرجانی خلیج "عقبه" در برابر گرمای جهانی

ی مرداد ۱ , ۱۳۹۶
  به گزارش سادس، کارشناسان با بیان اینکه صخره‌های مرجانی در خلیج عقبه توان مقاومت در برابر افزایش دمای آب را دارند اظهار داشتند: در صورتی که این مرجان‌ها از آلودگی‌های بومی جان سالم به در ببرند می‌توان روزی از آنها برای کشت در مناطقی استفاده کرد که صخره‌های مرجانی […]