رحمانی‌فضلی‌: وقتی به استان‌های مختلف سفر می‌کنیم با انبوهی از مشکلات روبه‌رو می‌شویم

وزیر کشور گفت: وقتی به استان‌های مختلف سفر می‌کنیم با انبوهی از مشکلات روبه‌رو می‌شویم که راهکاری برای حل آنها ارائه نمی‌شود.

به گزارش سادس عبدالرضا رحمانی‌فضلی عصر امروز در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری خراسان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واحدهای تولیدی باید فعالیت‌های خود را به‌سمت بهره‌گیری از دستاوردهای دانش‌بنیان ببرند و از فعالیت‌های تحقیقاتی و حضور نخبگان بهره بگیرند.

وزیر کشور بیان کرد: برای مثال بیش از 6 هزار واحد تولیدی در مشهد فعال هستند که بخش عمده‌ای از این واحدها نیازمند فعالیت‌های دانش‌بنیان و بهره‌گیری از دستاوردهای نخبگان هستند.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، شرکت‌های دانش‌بنیان نیز باید مطابق با نیاز جامعه حرکت کنند زیرا در حال حاضر تنها از طریق مدیریت دانایی می‌توان امور را پیش برد.

وی تصریح کرد: باید ارتباط میان واحدهای پژوهشی و واحدهای تولیدی را تنگاتنگ کرد و در این زمینه باید در وهله نخست برخی فاصله‌ها را از میان برداشت زیرا بسیاری از واحدهای تولیدی حاضر نیستند سرمایه خود را در اختیار امر پژوهش قرار دهند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: در حال حاضر کشور ما به‌دلیل داشتن نیازهای فراوان و همچنین عناد دشمنان، نیازمند دست‌یابی به مراحل عالی علمی است و بهترین راهکار در این زمینه بهره‌گیری از دستاوردهای دانشجویان و نخبگان است.

وی با اشاره به اینکه آسیب‌شناسی‌ها همواره باید همراه با راهکار رفع آن باشد، گفت: وقتی به استان‌های مختلف سفر می‌کنیم با انبوهی از مشکلات روبه‌رو می‌شویم که راهکاری برای حل آنها ارائه نمی‌شود و از سوی دیگر تمامی پیشنهادات را نیز نباید تنها به بودجه ربط دهیم و پیوند بزنیم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *