کشف کالای قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در مازندران

فرمانده انتظامی استان از کشف بیش از ۱۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا طی ۴۸ ساعت در سطح استان خبر داد.

به گزارش  سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، گسترش پدیده قاچاق و تاثیر مخرب آن در امر تولید و تجارت قانونی، برای سرمایه گذاری و اشتغال ، خطر جدی و بزرگی است که باید با جدیت تمام با آن مبارزه کرد.
در همین ارتباط مقام معظم رهبری بر همه دستگاه هایی که به نحوی می توانند در امر مقابله و مبارزه با قاچاق کالا و ارز دخیل باشند، واجب کرد تا سهم خود را در این امر ایفا کنند، در این راستا نیروی انتظامی نیز بر حسب وظیفه ذاتی و در راستای فرامین مقام معظم رهبری و تحقق اقتصاد مقاومتی، طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار خود قرار داد.
سردار “سید محمود میرفیضی” فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به تشدید طرح کنترل محورهای مواصلاتی استان برای ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم و برخورد جدی با باندها و شبکه های عمده قاچاق کالا، از اجرای این طرح مهم در سطح استان خبر داد.
فرمانده انتظامی استان مازندران از اجرای این طرح در شش محور ورودی و خروجی استان برای کنترل خودروهای حامل کالاهای قاچاق، خبر داد و افزود: این طرح به صورت مقطعی و موقت با به کارگیری پلیس های تخصصی استان و یگان های انتظامی و با همکاری دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری و دستگاه قضائی و دیگر سازمان ها ذیربط به مدت ۴۸ ساعت به مرحله اجراء در آمد.
سردار میرفیضی با اشاره به کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد ریال، از کشف ۱۴۵سکه تاریخی دوره قبل از اسلام، بیش از پنج هزار قلم انواع دارو و لوازم بهداشتی غیرمجاز، مواد خوراکی و غذایی غیرمجاز، بیش از ۱۱ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق و بیش از ۴۷ دستگاه کولر اسپیلت قاچاق خبر داد.
وی همچنین از کشف بیش از ۱۹ تن چوب آلات جنگلی قاچاق و ۳۲ حلقه لاستیک خارجی خودروهای سبک در این طرح خبر داد و افزود: ۲۷ دستگاه خودرو متعلق به قاچاقچیان نیز در این راستا توقیف شد.
فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به شناسایی و دستگیری ۸۳ متهم به قاچاق کالا وارز، افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.   سردار میرفیضی با تاکید بر استمرار این طرح، به شهروندان و هم استانی های عزیز توصیه کرد: در راستای حمایت از تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی از خرید اجناس و کالاهای قاچاق که اغلب غیرمجاز و بی کیفیت هستند،جدا خودداری کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک و افرادی که در امر تهیه و توزیع کالاهای قاچاق و غیرمجاز فعالیت دارند، سریعاً مراتب را به پلیس ۱۱۰ اعلام نمایند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *