دستگیری سارقان گردنبند قاپ با چهار میلیارد ریال طلای سرقتی در زنجان

به گزارش سادس به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس ،سرهنگ”جعفر رحمتی” گفت:با وقوع چند فقره گردنبند قاپی در شهر زنجان که شخصی ناشناس اقدام به سرقت گردنبند از گردن زنان سالخورده می کرد موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد:در اکثر سرقت ها سارقان با مراجعه به درب منازل و با پرسیدن آدرس از زنان سالخورده ، در یک لحظه اقدام به قاپیدن طلای آن ها کرده و متواری می شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد:با کار اطلاعاتی و تلاش چند روزه کاراگاهان پلیس آگاهی فردی دو متهم در این ارتباط درمخفیگاهشان دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شدند و با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از محل مقداری طلاجات ، وجه نقد و ابزار آلات جرم کشف شد.

سرهنگ رحمتی تاکید کرد:این متهمان دستگیر شده در بازجویی اولیه خود را بی گناه اعلام و از دست داشتن در هر گونه سرقتی اظهار بی اطلاعی می کرد که با ارائه مدارک و مستندات قانونی لب به اعتراف گشود.

رئیس پلیس آگاهی استان زنجان با بیان اینکه این سارقان حرفه ایی در برابر مستندات علمی پلیس به ۱۳ فقره گردنبند قاپی از زنان سالخورده اعتراف کردند. گفت: ارزش طلاهای سرقت شده بیش از چهار میلیارد ریال برآورد شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پس از تشکیل پرونده و احضار مالبختگان و شناسایی سارقان توسط آنها متهمان دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند،با قدردانی از همکاری خوب مردم با پلیس در انجام ماموریت های مختلف پلیس خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بانوان بیشترین افرادی هستند که سوژه های سرقت برای آنها اتفاق می افتد لذا توصیه می شود که از جابجایی طلا و جواهرات قیمتی و غیر ضروری به همراه خود خودداری کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *