تشریح برنامه های مرزبانی در سال۹۵/ تشدید مقابله با قاچاق در مرزها

فرمانده مرزبانی ناجا با تشریح اهداف و برنامه های مرزبانی در سال ۹۵، بر تشدید مقابله با قاچاق کالا در راستای تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تاکید کرد.

به گزارش سادس سردار قاسم رضایی در اولین جلسه سال ۹۵ مرزبانی، با اشاره به موفقیت های خوبی که در سایه اجرای سه راهبرد مرزبانی، ارتقاء آمادگی عملیاتی، تعاملات و کاهش آسیب پذیری که در سال گذشته کسب شد، بر ادامه این راهبردها در سال جدید تاکید کرد.

وی برگزاری ۸ دوره کوثر در مرزبانی را یکی از اقدامات موثر دانست و افزود: آثار مثبت برگزاری این دوره ها را در سال گذشته مشاهده کردیم و این دوره ها که آغاز یک کار بزرگ جهادی است، باید ادامه پیدا کند.

فرمانده مرزبانی ناجا برگزاری چندین نشست و اجلاس با فرماندهان مرزبانی کشورهای همسایه و به حداقل رسیدن مشکلات مرزی را یکی از نکات بسیار مثبت سال گذشته عنوان کرد.

وی اضافه کرد: تعاملات خوب با کشور افغانستان موجب شد تا مرزبانان آنها با جدیت بیشتری پای کار آمده و بیشتر از گذشته به کنترل مرز و مقابله با مترددین غیرمجاز و قاچاقچیان مواد مخدر بپردازند.

سردار رضایی هماهنگی بی سابقه با مرزبانان عراق و کنترل مرزهای مشترک را از دیگر آثار مثبت راهبرد ارتقاء تعاملات در سال گذشته برشمرد و گفت: امروز مرزبانان دو کشور به صورت هماهنگ و بدون هیچ مشکلی در آبراه اروند به گشت زنی و کنترل نوار مرز می پردازند و مرزهای ما با عراق از امنیت خوبی برخوردار است.

وی اشراف اطلاعاتی در مرزهای کشور را در سطح خوبی ارزیابی و مطرح کرد: امروز طرح ریزی های عملیاتی در مرزها به پشتوانه اشراف اطلاعاتی، به صورت دقیق انجام می شود.

این مقام عالی انتظامی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ تهدید شناسی و مراقبت از خود و خانواده در برابر تهدیدات نرم و فرهنگی دشمنان تاکید کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا در پایان بومی سازی شعار امسال در مرزبانی را یکی از برنامه های مهم در سال ۹۵ برشمرد و گفت: یکی از راه های اجرایی کردن این شعار، مقابله با قاچاق است که مرزبانی ناجا در خط مقدم این امر قرار دارد.

سردار رضایی تاکید کرد: در سال جدید با تقویت قرارگاه مقابله با قاچاق به شکل جدی و قاطع با این پدیده شوم برخورد می کنیم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *