حمایت و پشتیبانی از ناجا یک ضرورت است

به گزارش سادس به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس، “اسدالله قره‌خانی” در دیدار مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی گلستان با فرمانده انتظامی استان، بر مشارکت همه سازمان‌ها و نهادها در راستای همکاری با نیروی انتظامی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه امنیت، زیرساخت توسعه در عرصه‌های مختلف کشور است، گفت: ‌حمایت و پشتیبانی از ماموریت‌های ناجا یک ضرورت است و اعتقاد ما بر این است که بدون منت باید به نیروی انتظامی در حوزه‌های مختلف کمک کرد.

قره‌خانی بیان داشت: توسعه اقتصادی و ایجاد سرمایه گذاری در منطقه منوط به برقراری امنیت در آن منطقه است و قطعا هر سرمایه‌گذار برای توسعه سرمایه‌گذاری نیاز به امنیت دارد.

دبیر مجمع نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی تحقق اهداف اجرایی مصوبات مجلس شورای اسلامی در منطقه را منوط به وضعیت امنیت آن منطقه دانست و اظهار داشت: اگر در تقویت و توجه به موضوع امنیت، حلقه مهم آن یعنی نیروی انتظامی نادیده گرفته و یا کمرنگ دیده شود، به‌طور قطع به اهداف مورد نظر نخواهیم رسید و انتظارات به حق مردم در حوزه امنیت برآورده نخواهد شد.

دبیر مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پایان با تقدیر از وضعیت مطلوب امنیت در سطح استان، خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی گلستان از هیچ تلاش و کمکی در حوزه ارتقاء امنیت استان دریغ نکرده و از طرح ها و برنامه های نیروی انتظامی در برقراری امنیت در مجلس شورای اسلامی حمایت خواهند کرد.

امنیت،‌ بستر رشد و توسعه کشور است

در ادامه این دیدار سرهنگ”علی‌اکبر جاویدان” فرمانده انتظامی استان نیز امنیت را لازمه و بسترساز رشد و توسعه کشور عنوان کرد و گفت: پلیس، متولی و حافظ نظم و امنیت و خادم مردم است.

وی با اشاره به نقش و جایگاه امنیت در توسعه و بالندگی کشور، گفت: امنیت بسترساز و زمینه ساز رشد و توسعه کشور در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است.

این مقام ارشد انتظامی استان با تاکید بر ارتباط متقابل پلیس با مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی، افزود: امنیت، مطالبه بحق مردم از پلیس است و به لحاظ ساختار حاکمیتی، امنیت باید باشد تا مطالبات و خواسته‌های مردم در حوزه های اقتصادی،‌ اجتماعی و‌ فرهنگی به سامان برسد.

سرهنگ جاویدان توسعه فعالیت های اقتصاد سالم، اشتغال، ارتقاء سطح معیشت و بهداشت را در توسعه امینت بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و اضافه کرد: کاهش درآمد، ‌بیکاری و حاشیه نشینی علاوه بر ایجاد معضلات اجتماعی، موجب کاهش احساس امنیت در منطقه می شود.

وی به شرایط اقلیمی و جغرافیایی استان و تنوع قومیت ها و مذاهب در استان گلستان اشاره کرد و بیان داشت: مهاجر پذیر بودن استان گلستان و لایه های مختلف جمعیتی اگر به درستی مدیریت شوند، به نوعی فرصتی برای رشد و توسعه استان محسوب می شوند.

فرمانده انتظامی گلستان تاکید کرد: اگر خدای ناکرده این فرصت ها به خوبی مدیریت نشوند و به نوعی سوء مدیریت صورت گیرد، تمام این فرصت های مهم از بین رفته و این خود نوعی تهدید محسوب می شود.

سرهنگ جاویدان به کاهش ۱۲ درصدی جرایم در استان طی ۴ ماهه نخست امسال اشاره کرد و بیان داشت: برخورد با عناصر توزیع قاچاق کالا و مواد مخدر،‌ برخورد با ناهنجاری های اخلاقی، کاهش تصادفات و انضباط ترافیکی و ارتقاء آموزش کارکنان از اولویت های مهم پلیس در سال جاری است.

رئیس پلیس گلستان انتظار مردم از پلیس را پلیسی مقتدر، مهربان، امانت‌دار و عدالت‌محور برشمرد و تصریح کرد: به عنوان سرباز نظام با تمام وجود در راستای پاسخگویی به مطالبات مردم تلاش خواهیم کرد.
سرهنگ جاویدان با تقدیر از حسن توجه مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی گلستان به مجموعه خدمتگزاران خود در نیروی انتظامی، ‌خاطرنشان کرد: حمایت و پشتیبانی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می‌تواند در پیشبرد اهداف و برنامه های ناجا بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *