۱۶ مرداد آغاز ثبت نام اربعین در سامانه سماح/کنسولگری های عراق برای صدور ویزا به ۲۰ دفتر افزایش یافت

غلامرضا ممیز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: با رایزنی های انجام شده با مقامات عراقی امسال تعداد این دفاتر از ۱۵ دفتر به ۲۰ دفتر در سراسر کشور افزایش یافته است.

وی بیان داشت: امسال برای ساماندهی بهتر زائران اربعین حسینی ثبت نام در سامانه سماح چهار ماه زودتر از سال گذشته آغاز می شود و زائران می توانند ۱۶ مرداد ماه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

ممیز با بیان اینکه از ابتدای شهریورماه نیز در استانهای تهران، خراسان رضوی، خوزستان و کرمانشاه ویزا برای زائران صادر می شود، افزود: زائران اربعین حسینی می توانند از اول مهرماه در ۲۰ دفتر کنسولگری مستقر در نقاط مختلف کشور نسبت به صدور روادید اقدام کنند.

مدیر حج و زیارت استان ایلام افزود: در اربعین حسینی امسال هیچ اعزامی خارج از سایت سماح صورت نمی گیرد و روادید تنها برای کسانی صادر می شود که در این سامانه ثبت نام کرده باشند.

ممیز همچنین به رفع مشکل تهیه ارز برای زائران اشاره کرد و افزود: امسال با توجه به برنامه ریزی ها و همکاری های صورت گرفته برای صدور ویزا معادل هزینه ریالی از طریق همین سامانه از حساب ثبت نام کننده کم می شود.

وی افزود: پیش بینی می شود امسال حدود دو میلیون زائر برای شرکت در آیین اربعین حسینی به عتبات عالیات و کربلای معلی مشرف شوند که براساس آمار سالهای قبل دور از انتظار نیست که بیشترین تعداد زائر از طریق مرز بین المللی مهران به عراق عزیمت کنند.
وی تاکید کرد: به طور میانگین روزانه ۴۰ کاروان زیارتی از طریق مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات عراق اعزام می شوند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *