افزایش ۷۵ درصدی انهدام باندهای سرقت در غرب استان تهران

فرمانده انتظامی استان از افزایش ۷۵ درصدی انهدام باندهای سرقت و ۲۵درصدی انهدام باندهای قاچاق مواد افیونی در ۳ ماه و ۲۰ روز گذشته خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “محسن خانچرلی” در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با اشاره به انجام ۱۱۲ مرحله طرح های مختلف امنیت محله محور در شهرستان های غرب استان تهران و افزایش ۱۳ درصدی اجرای طرح نسبت به مدت مشابه در سال قبل به تشریح عملکرد نیروی انتظامی در ۱۱۰ روز گذشته پرداخت و گفت: در راستای افزایش رضایت مندی شهروندان از پلیس، برابر تدبیر در ۱۰ ماه گذشته، کلیه خدمات دهی مراکز ۱۱۰ به صورت متمرکز مورد بررسی و کنترل قرار گرفت.

افزایش تماس شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰

سردار خانچرلی با اشاره به عملکرد مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گفت: در ۱۱۰ روز گذشته، ۱۵۷ هزار تماس مردمی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ برقرار و از ۱۰ ماه قبل برابر تدابیر، این مرکز به صورت متمرکز در مرکز استان مستقر شده است و همه ماموریت های پلیسی ۱۱۰ به صورت متمرکز و با هدایت و راهبردی استان صورت می گیرد و این عملکرد در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل ۱۴۸ درصد افزایش را نشان می دهد در حالی که سال گذشته ۶۳ هزار تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ انجام گرفته بود.این مقام ارشد انتظامی، بیان داشت: متمرکز کردن مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در راستای افزایش رضایتمندی شهروندان از پلیس و تسریع در حضور ماموران انتظامی در صحنه های ماموریتی بوده است.

این مقام ارشد انتظامی تقویت رده های انتظامی در شهرستان های تابعه و متمرکز کردن مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ را جزو اولویت های پلیس غرب استان تهران دانست که این امر از آبان ماه سال گذشته در ستاد فرماندهی انتظامی استان به مرکزیت شهرستان شهریار انجام گرفت.

سردار خانچرلی، تصریح کرد: آموزش گشت های موتوری و خودرویی، اپراتورهای مرکز پیام و نظارت بیشتر و رصد ماموریت ها باعث افزایش رضایتمندی شهروندان از عملکرد ۱۱۰ شد و در همین راستا عملیاتی کردن فوریت های ۱۹۷ یکی از اقدامات مهم پلیس غرب استان تهران در راستای افزایش رضایت مردم بود.

رئیس پلیس غرب استان تهران، بیان داشت: عملیاتی کردن فوریت های ۱۹۷ یکی از اقدامات مهم پلیس غرب استان تهران در راستای افزایش رضایت مردم  و افزایش ۴۷ درصدی تماس های مردمی با این سامانه نشان دهنده اعتماد عمومی مردم به پلیس است و نیروی انتظامی با عملیاتی کردن این سامانه، کنترل خود را بر روی یگان های اجرایی و کلانتری ها افزایش داده است.

افزایش ۳۴ درصدی پرونده های منجر به سازش

وی، همچنین به آمار مراجعان به مرکز مشاوره اشاره کرد و گفت: در ۳ ماه و ۲۰ روز گذشته، ۱۵ هزار پرونده قضائی در کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی تشکیل که با افزایش ۱۰۲ درصدی مواجه بودیم و از این تعداد پرونده، یک هزار و ۸۰۰ پرونده به مرکز مشاوره استان و مراکز مشاوره و مددکاری مستقر در کلانتری های شهرستان های غرب استان تهران ارجاع داده شد که در مجموع ۳۴ درصد پرونده های ارجاعی منجر به مصالحه شده است.

سردار خانچرلی با اشاره به انواع خدمات ارائه شده در مراکز مشاوره نیروی انتظامی گفت: برابر سیاست های تدوینی ناجا به دنبال افزایش پرونده های ارجاعی به کارشناسان مشاوره و مددکاری هستیم که با استقرار کارشناسان مجرب در داخل کلانتری ها و فضای تمرکزی شهرستان های غرب استان تهران، سعی بر افزایش پرونده های منجر به صلح و سازش خواهیم داشت.

رئیس پلیس غرب استان تهران با اشاره به افزایش ۶۶ درصدی دستگیری اوباش سطح یک، دو و سه در شهرستان های غرب استان تهران، گفت: در مجموع در ۳ ماه و ۲۰ گذشته با دستگیری دو هزار و ۶۸۰ سارق، ۴۰ باند سرقت بزرگ توسط پلیس منهدم شده است .

افزایش ۷۵ درصدی انهدام باندهای سرقت

سردار خانچرلی، تصریح کرد: عملکرد دستگیری سارقان در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل، ۲۱ درصد افزایش دستگیری و ۷۵ درصد افزایش انهدام باندهای سرقت را نشان می دهد و همچنین در مجموع در ۱۱۰ روز گذشته،                     ۶ هزار و ۳۶۶ فقره انواع سرقت توسط پلیس کشف شده است.

سردار خانچرلی با اشاره به علت افزایش کشف خودرو در منطقه غرب استان تهران گفت: با توجه به قرار گرفتن غرب استان تهران در حواشی شهر تهران، بیشتر خودروهای مسروقه شهر تهران پس از سرقت قطعات آنها به صورت بلاصاحب در غرب استان تهران رها می شوند و همین امر بر افزایش کشف خودرو در این منطقه اثر می گذارد.

این مقام ارشد انتظامی، بیان داشت: در این عرصه، پلیس در مدت زمان گذشته، توفیقات افزایش ۲۲ درصدی کشف خودروها و ۲۰ درصدی کشف موتورسیکلت را بدست آورده است.

وی تصریح کرد: در ۳ ماه و ۲۰ ماه گذشته، ۱۱۱ فقره پرونده در زمینه جرایم سایبری در پلیس فتا در سطح غرب استان تهران تشکیل و منتج به نتیجه شده است و ۶۸ مورد آموزش همگانی در مورد فضای مجازی برای کاهش جرایم به شهروندان ارائه شده که در این حوزه پلیس با افزایش ۱۲۲ درصدی کشف جرایم فضای مجازی مواجه بوده است.

کشف ۳ تن و ۵۷۰ کیلوگرم انواع موادمخدر

سردار خانچرلی با اشاره به کشفیات موادمخدر در ۱۱۰ روز گذشته گفت: در مجموع مدت زمان گذشته،  سه تن و ۵۷۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در عملیات های پلیسی کشف شد و ۳۰ باند در این رابطه متلاشی و همچنین در این رابطه سه هزار و ۲۲۸ قاچاقچی، خرده فروش و توزیع کننده موادمخدر دستگیر و ۴۰۰ نفر معتاد پرخطر و متجاهر جمع آوری و تحویل کمپ های ترک اعتیاد شدند.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با اشاره به مشکلات منطقه غرب استان تهران در خصوص ساماندهی معتادان جمع آوری شده، گفت: کمبود کمپ های ترک اعتیاد یکی از مشکلات موجود در این زمینه است که با رایزنی های مختلف از ستاد مبارزه با موادمخدر سعی بر افزایش کمپ های ترک اعتیاد داریم و در حال حاضر مرکز بازپروری اخوان با ظرفیت نگهداری ۴۰۰ معتاد در منطقه ملارد فعال است.

این مقام ارشد انتظامی، بیان داشت: در عرصه مبارزه با موادمخدر با افزایش ۶۳ درصدی کشف انواع موادمخدر و ۲۵ درصدی انهدام باند قاچاق و ۳۹ درصدی دستگیری قاچاقچیان و توزیع کنندگان موادمخدر، پلیس به توفیقات خوبی دست یافته است.

سردار خانچرلی، تصریح کرد: افزایش ۴۳ درصدی توقیف خودرو و ۲۳ درصدی توقیف موتورسیکلت از دیگر توفیقات پلیس در این عرصه بوده است.

افزایش ۱۳۸ درصدی دستگیری قاچاقچیان کالای قاچاق

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با اشاره به عملکرد پلیس در ۳ ماه و ۲۰ گذشته گفت:  در مجموع مدت گذشته انواع کالای قاچاق به ارزش ۹۳ میلیارد ریال کشف شد و بررسی ها، افزایش ۱۳۸ درصدی دستگیری قاچاقچیان کالای قاچاق را نسبت به مدت مشابه در سال قبل نشان می دهد.

سردار خانچرلی با اشاره به تشکیل ۲۸۵ پرونده در زمینه قاچاق کالا، تصریح کرد: در ۱۱۰ روز گذشته در حوزه کالای قاچاق، ۳۱۵ قاچاقچی دستگیر شدند و همچنین ۱۶۰ دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق توقیف شد.

رئیس پلیس غرب استان تهران، بیان داشت: با توجه به ویژگی های خاص مناطق غرب استان تهران و دارا بودن باغات و سوله های متعدد، جاذبه و زمینه برای دپوی سوخت قاچاق در این منطقه وجود دارد که پلیس غرب استان تهران برنامه ویژه ای برای مقابله با این امر در نظر گرفته است.

رئیس پلیس غرب استان تهران با اشاره به اجرای طرح کنترل صنوف توسط پلیس و بازدید از ۲۷ هزار واحد صنفی گفت: چهار هزار و ۵۰۰ واحد صنفی متخلف در ۱۱۰ روز گذشته از پلیس اخطار دریافت کردند و دو هزار و ۴۷۹ واحد صنفی نیز پلمپ شد و همچنین در این عرصه، ۳۹۶ قلیان سرا از پلیس اخطار گرفتند و ۱۳۴ قلیان سرا نیز پلمپ شد که در این حوزه، افزایش ۲۱۹ درصدی را نشان می دهد.

سردار خانچرلی با اشاره به اجرای طرح های کنترلی باغ تالارها توسط پلیس،                     گفت: این طرح ها از آغاز با نظارت و حضور کلیه معاونان ستادی و روسای پلیس های تخصصی انجام گرفت و وضعیت بهتری نسبت به قبل در منطقه شاهد هستیم و این طرح همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس غرب استان تهران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص نقش مردم در توفیقات پلیس خاطر نشان کرد: بی شک بخش مهمی از توفیقات پلیس مرهون همکاری اطلاعاتی و پشتیبانی معنوی شهروندان بوده است و هر کجا موفقیتی برای پلیس حاصل شده است، بی شک مردم در آن سهیم بودند و نقش داشتند.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *