همه پیمانی دوباره با پیر جماران ببندیم


وزیربهداشت به مناسبت فرارسیدن سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی یادداشتی را در کانال تلگرامی خود منتشر کرد.

به گزارش سادس به نقل از وبدا، سید حسن هاشمی در یادداشت خود آورده است:« باز هم خردادی دیگر فرا رسید و ما در سوگ ارتحال پیر و مراد و اماممان نشستیم. در این روزها که با عطر یاد و خاطره آن بزرگ‌مرد آمیخته شده و در حالی‌که بیست و هشتمین سالگرد پرواز ملکوتی‌اش را گرامی می‌داریم، خوب است برای انجام وظیفه و خدمت بیشتر به مردم، دو نکته که ایشان در هر فرصتی به مسئولان کشور گوشزد می‌کردند، بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

نخست آن که «این انقلاب، رهین کوشش‌های طبقه محروم است. طبقه‌ای که این نهضت را به ثمر رساند و توقعی هم نداشت.» امام خطاب به همان محرومان تاکید می‌کردند: «ما همه رهین منّت شما هستیم و اگر لایق باشیم، خدمتگزار شما.» همچنان این مسئولیت بر دوش همه مسئولان کشور است که دست به دست هم دهند و آن چنان به مردم خدمت کنند که امام می‌خواستند.

به‌یقین از یاد نبرده‌ایم این سخن ایشان را که «گمان نمی‌کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد.»

و نکته دوم امروز بیش از هر زمانی لازم است این گفتار آن پیر عارف را بارها و بارها بخوانیم و ان‌شاءالله باور کنیم که «اگر در این نظام، کسی یا گروهی خدای ناکرده بی‌جهت در فکر حذف یا تخریب دیگران برآید و مصلحت جناح و خط خود را بر مصلحت انقلاب مقدم بدارد، حتما پیش از آن که به رقیب یا رقبای خود ضربه بزند به اسلام و انقلاب لطمه وارد کرده است.»

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آناليز مونته‌نگرو توسط شاگردان كي‌روش

ش خرداد ۱۳ , ۱۳۹۶
ملی پوشان فوتبال ایران به همراه کادر فنی به آنالیز فیلم مسابقه حریف خود پرداختند. به گزارش ایسنا به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، ملی پوشان صبح امروز تمرینات خود را زیر نظر کادر فنی به منظور کسب آمادگی لازم جهت انجام دیدار برابر مونته‌نگرو برگزار کردند. همچنین بازیکنان به […]