انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات در گرو آموزش و فرهنگ سازی مناسب

فرمانده انتظامی استان، فرهنگ سازی و آموزش در کاهش تصادفات را بسیار مهم و تاثیرگذار ارزیابی کرد و گفت: با در اولویت قراردادن این دو مقوله می توانیم شاهد انضباط ترافیکی در سطح شهر باشیم.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سردار “ایرج کاکاوند” در کمیسیون تحول راهور ، گفت: خوشبختانه با اقداماتی که توسط پلیس راهور استان صورت گرفته است شاهد کاهش تصادفات فوتی و جرحی در حوزه درون شهری هستیم.

وی افزود: اصلاحات هندسی معابر، اقدامات عملیاتی، اطلاع رسانی، آموزش و آگاهسازی مردم در خصوص موضوع ترافیک و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در این زمینه موثر بوده است.

سردار کاکاوند ضمن اشاره به رفتارهای پرخطر برخی از رانندگان و به ویژه راکبان موتورسیکلت در سطح شهر افزود: نقش فرهنگ سازی و آموزش در این خصوص بسیار مهم و تاثیرگذار است و با در اولویت قرار دادن این دو مقوله می توانیم شاهد انضباط ترافیکی در سطح شهر باشیم.

وی، با تاکید بر برخورد پلیس با تخلفات حادثه ساز گفت: پلیس با افرادی که امنیت جانی مردم را به مخاطره می اندازند بدون هیچ اغماض و برابر قانون به شدت برخورد خواهد کرد.

کاکاوند تصریح کرد: بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان پلیس راهور نشانگر این است که در بیش از نیمی از تصادفات درون شهری استان، موتورسیکلت سواران در به وجود آمدن حادثه دخیل هستند که در این خصوص نیز باید برنامه ریزی کامل و جامعی  در بحث کنترل تخلفات و تصادفات تنظیم و اجرایی شود.

این مقام ارشد انتظامی، در ادامه ضمن اشاره به رصد تخلفات رانندگی در سطح استان گفت: معمولا دو تخلف عمده بیشترین تصادفات و حوادث رانندگی را در یزد شکل داده که اولین موضوع آن؛ خواب آلودگی راننده ها و تخلف بعدی هم، سرعت می باشد.

سردار کاکاوند کاهش تصادفات فوتی را از دغدغه­های پلیس و مسئولان دخیل در این امر برشمرد و افزود: با بررسی­های فنی انجام شده مشخص شد که یکی از مهم ترین راه­های برون رفت از این موضوع توجه به زیر ساخت­ها است.

فرمانده انتظامی استان یزد در پایان از همکاری و همراهی خوب مردم با پلیس به ویژه در حوزه ترافیک قدردانی و خاطرنشان کرد: امیدواریم با رعایت بیش از پیش قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از جمله؛ سرعت مجاز و مطمئنه، حرکت بین خطوط، استفاده از کلاه و کمربند ایمنی و … شاهد کاهش تصادفات و افزایش انضباط ترافیکی در سطح استان باشیم

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *