توقیف سواری”پژو ۴۰۵″ با بیش از ۵۱ میلیون ریال خلافی

سواری پژو ۴۰۵ با بیش از ۵۱ میلیون ریال خلافی پرداخت نشده در محور “ارومیه – نقده” توقیف شد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “عباس فرمانی” در تشریح این خبر گفت: مأموران پاسگاه پلیس راه روز گذشته حین کنترل خودروهای عبوری در محور “ارومیه – نقده” ، یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ را جهت بازرسی متوقف کردند.

وی افزود: در استعلام صورت گرفته مشخص شد، این خودرو دارای مبلغ ۵۱ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال خلافی پرداخت نشده است؛ با روشن شدن این امر، خودرو به منظور پرداخت دیون دولتی و سیر مراحل قانونی به پارکینگ منتقل شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: برابر تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به ۱۰ میلیون ریال برسد، پلیس راهنمایی و رانندگی مراتب را به مالک خودرو اعلام می کند و چنانچه ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکند، خودرو توقیف و از تردد آن جلوگیری خواهد شد.

سرهنگ “فرمانی” با اشاره به اینکه افزایش نرخ جرایم رانندگی یک عامل مهم بازدارنده در کاهش تخلفات رانندگی است، عنوان کرد: تخطی از سرعت مطمئنه و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی نه تنها زیان های مالی در پی دارد بلکه ممکن است خسارت های جانی نیز به همراه داشته باشد.

رئیس پلیس راه استان آذربایجان غربی در پایان یادآور شد: سرعت مطمئنه لازمه ایمنی جاده ها است و نباید برای زودتر رسیدن به مقصد، حوادث جبران ناپذیر را رقم زد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *