توصیه های رئیس پلیس مبارزه با سرقت به مسافران تابستانی

رئیس پلیس مبارزه با سرقت آگاهی ناجا همزمان با آغاز سفرهای تابستانی به مسافران هشدار داد.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس سرهنگ “رضا موذن” با اشاره به آغاز سفرهای تابستانی،با توصیه به مسافران، اظهار کرد : به هنگام مسافرت حتی الامکان اثاثیه خود را داخل صندوق اتومبیل گذاشته و از قرار دادن آنها بر روی بار بند اجتناب کنند.

وی با بیان اینکه مسافران به جای وجه نقد مورد نیاز در مسافرت، از کارت های عابر بانک استفاده نمایند، افزود : شایسته است مسافران از قرار دادن اشیاء قیمتی در داخل خودرو و در معرض دید خودداری کنند.

رئیس پلیس مبارزه با سرقت با اشاره به اینکه در صورتی که مسافران عزیز قصد برپایی چادر و اقامت در فضای باز را دارند،در محل­های مشخص و تعیین شده که معمولاً در کنار آنها ایستگاه­های امدادی و پلیس مستقر می­باشد اسکان یابند، تاکید کرد : هم وطنان عزیز از برپایی چادر به صورت انفرادی در اماکن خلوت اجتناب و از تخلیه کامل و ترک چادر حتی الامکان خودداری کنند.

سرهنگ موذن خاطر نشان کرد: از قرار دادن اشیاء قیمتی و با ارزش در پشت دیواره های چادر که امکان برش چادر و سرقت وجود دارد نیز باید خودداری شود.

وی ادامه داد: هم وطنان عزیز در هر ساعتی از شبانه روز به محض دیدن افراد مشکوک در کنار یا داخل محل های اسکان مراتب را فوراً به ایستگاه­های پلیس یا پلیس ۱۱۰ اطلاع دهید و از قبول مواد غذایی و نوشیدنی از افراد ناشناس اجتناب کنید.

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه مسئولان محلی نسبت به ساماندهی و متمرکز نمودن اسکان مسافران ،برپایی چادرهای مسافرتی و ارائه خدمات مناسب با استفاده از امکانات موجود با هماهنگی پلیس اقدام نمایند، یاد آور شد : مسافران عزیز خودروهای خود را در محل­های قابل دید و جاهای مطمئن پارک کرده و از تجهیزات ایمنی و تأخیری همانند قفل پدال و فرمان استفاده کنند.

وی تاکید کرد : فراهم کردن زمینه جهت استفاده از نگهبان محله در محل برپایی چادرهای مسافرتی لازم است.

رئیس پلیس مبارزه با سرقت خطاب به پدران و مادران مطرح کرد : اطفال خود را به زیور آلات گرانقیمت مزین نکنید و آدرس و مشخصات خود و مرتبطین را به کودکان بسپارید و هم چنین از رها نمودن‌ کودکان در معابر و بوستان‌ها ،اماکن عمومی و مذهبی اجتناب کنید.

وی با تاکید بر اینکه مسافران عزیز وجوهات نقدی خود را یکجا حمل ننمائید.ادامه داد : وسایل، اشیاء و دارایی خود را به اطلاع دیگران نرسانید و از به نمایش در آوردن آنها پرهیز کنید.

سرهنگ موذن اضافه کرد: از رها کردن اتومبیل به حالت روشن و یا در حالتی که سوئیچ روی خودرو می­باشد حتی برای مدت کوتاه نیز خودداری شود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ساک و کیف دستی خانم­ها بیشترین هدف سارقان می باشد ، گفت: در رستوران کیفتان را پشت صندلی آویزان نکنید ، چنانچه در جاده و یا در سطح شهر ( به ویژه بزرگراه ها ) افرادی با خودرو ، لباس شخصی و یا حتی تحت عنوان مامور شما را متوقف کردند به هیچ وجه تا موقعی که از مامور بودن آنها اطمینان حاصل نکرده اید تسلیم نشوید . از آنها در خواست ارائه کارت شناسایی نموده و در صورت برطرف نشدن ظن شما از صحت هویت آنها با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید.

وی خطاب به هم وطنان اشاره کرد: حین گردش و تفریح اتومبیل خود را در مکانی امن و حتی‌المقدور در پارکینگ‌های عمومی و مطمئن پارک و اگر اتومبیل را به علت نقص فنی هل می‌دهید اجازه ندهید افراد غریبه و ناشناس پشت فرمان بنشینند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *