ساماندهی تراکنش‌های الکترونیک غیرواقعی در بانک ملی ایران

با انجام پاره‌ای تدابیر توسط بانک ملی ایران در خصوص تراکنش‌های شتابی پرداخت قبوض و خرید شارژ، حجم زیادی از تراکنش‌های الکترونیک غیرواقعی این بانک کاهش یافته است.
به گزارش سادس به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، کاهش تراکنش‌های الکترونیک غیرواقعی زمینه‌ساز کاهش هزینه‌های مربوطه و افزایش کارایی و کیفیت خدمات بانکداری الکترونیک بانک ملی ایران شده است.
پرداخت قبوض و خرید شارژ از طریق پایانه‌های فروش،خودپردازها و درگاه‌های اینترنتی برای دارندگان کارت‌های بانکی بدون پرداخت هزینه صورت می‌گیرد و همین موضوع باعث شده بود برخی دارندگان کارت‌های بانک ملی از طریق درگاه سایر بانک‌ها به صورت انبوه، تقاضای خرید شارژ و پرداخت قبوض داشته باشند که با توجه به کارمزدهای پرداختی بانک‌ها به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP)، هزینه‌های زیادی در این موارد برای بانک‌ ملی ایران ایجاد می‌شد.
بر این اساس علاوه بر اعمال سقف روزانه حداکثر ۱۰ تراکنش شتابی پرداخت قبض یا خرید شارژ بر روی کارت‌های بانک ملی ایران که از اواخر بهمن ماه سال گذشته صورت گرفته بود، سقف حداکثر ۹۰ تراکنش شتابی پرداخت قبض یا خرید شارژ به صورت ماهانه بر روی کارت‌های بانک ملی ایران نیز اعمال شده است.
اجرای این امر با توجه به بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته است که به صورت معمول یک شخص به بیش از ۱۰ بار خرید شارژ یا پرداخت قبض در روز نیاز نداشته و با توجه به هزینه‌ بالای تراکنش‌ها برای بانک‌ها و با عنایت به هدف بانک برای ارتقای خدمات‌رسانی به مشتریان از محل کاهش این هزینه‌ها، ادامه شیوه قبلی به دور از انصاف و عدالت بود.
در عین حال امکان پرداخت نامحدود قبوض و خرید شارژ از طریق خودپردازها و سامانه‌ سبای بانک ملی ایران وجود دارد و این امکان بزودی در جدیدترین سامانه اینترنتی این بانک (بام) نیز فعال خواهد شد.
دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *