هدف پدافند غیرعامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری در همه زمینه ‌هاست

معاون اجتماعی استان گفت: عمده ترین هدف پدافند غیرعامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری در همه زمینه‌ ها است.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سرهنگ “صفدر سلیمی” در جلسه نشست مطالعاتی پدافند غیرعامل که با حضور نمایندگان ادارات و سازمان‌های امدادی در محل معاونت اجتماعی استان برگزار شد، عمده ترین هدف پدافند غیرعامل را ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری در همه زمینه‌ها دانست.

وی، اهداف پدافند غیرعامل را مستلزم وجود احساس مسئولیت بالا و جدیت دانست و گفت: در زمان صلح و آرامش، وظیفه همه ما این است که اهمیت پدافند غیرعامل را درک و در راه تقویت آن تلاش کنیم و این مهم، خاص نیروهای نظامی نیست و هر سازمانی می‌تواند با تعریف پدافند غیرعامل در راستای ماموریت های محوله آن را به کار بندد تا در زمان بحران دچار کمترین آسیب شود.

سرهنگ سلیمی افزود: پدافند غیر عامل را باید به یک فرهنگ تبدیل کنیم چرا که وقتی اصول پدافند غیرعامل رعایت شود، هم جنبه صرفه جویی دارد و هم جنبه مسئولیت آفرینی و این می تواند برای کشور یک مسیر تعالی و رشد باشد.

این مقام مسئول، اظهار داشت: در دنیای امروز، علم و آگاهی شاخصه اصلی قدرت به شمار می آید، توسعه آموزش همگانی و گسترش علوم و فنون در کشورمان می تواند محدودیت‌های مالی و انسانی را برطرف سازد و با این راهکار در جهت هرچه توانمندتر شدن استفاده کنیم.

وی با اذعان به ضرورت حضور و مشارکت دیگر مراجع مسئول در موضوع امنیت و خدمات انتظامی، ترافیکی و شهری و همچنین مدیریت بحران و پدیده های اجتماعی از همه توان سخت افزاری و نرم افزاری پلیس و بسیج امکانات در کاهش حوادث و سوانح جاده ای استفاده خواهد شد.

معاون اجتماعی استان در پایان گفت: برخورد جدی با جرایم خشن و همچنین سرقت، رصد و پایش آسیب های اجتماعی و فرهنگی، تهدیدات نرم و مقابله با فعالیت های مجرمانه در فضای سایبری از ضرورت های اجتناب ناپذیر پلیس خواهد بود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *