دستگیری آدم ربای یک میلیون دلاری در شیراز

فرمانده انتظامی استان گفت: با تلاش مأموران پلیس آگاهی، آدم ربایی که جوان ۲۲ ساله را گروگان گرفته و تقاضای یک میلیون دلار از خانواده وی کرده بود، دستگیر و فرد ربوده شده نیز آزاد شد.

 به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “احمد علی گودرزی” در جمع اصحاب رسانه، بیان کرد: مأموران پلیس آگاهی استان از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در جریان وقوع یک فقره آدم ربایی در شمال شیراز قرار گرفتند.

وی ادامه داد: بلافاصله مأموران به محل مورد نظر اعزام و در بررسی های انجام شده مشخص شد که آدم ربایان فردی ۲۲ ساله را با استفاده از یک دستگاه خودرو پراید در مقابل منزلش گروگان گرفته و متواری شده اند.

فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: آدم ربایان از طریق خطوط تلفن متفاوت با پدر فرد ربوده شده تماس گرفته و تقاضای مبلغ یک میلیون دلار در قبال آزادی فرزندش را می کنند.

گودرزی افزود: تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی در این زمینه آغاز شد تا اینکه در نهایت یک نفر از اعضای باند شناسایی و دستگیر و فرد گروگان که در کوه های اطراف شیراز نگهداری می شد، آزاد و به جمع خانواده بازگشت.

وی با بیان اینکه تلاش برای شناسایی و دستگیری سایر اعضای این باند ادامه دارد، افزود: فرد دستگیر شده فاقد سابقه کیفری بوده و انگیزه خود از این اقدام را اخاذی از پدر این خانواده اعلام کرده است.

کشف ۲ تن مواد مخدر از ابتدای تیر ماه سال جاری تا کنون

فرمانده انتظامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از ابتدای تیرماه سال جاری تاکنون ۶۳ طرح کنترل محورهای مواصلاتی در استان اجرا که در نتیجه مأموران انتظامی شهرستان‌های شیراز، فیروزآباد، فراشبند، خرمبید، ممسنی، داراب و لامرد موفق به کشف دو تن تریاک شده اند.

گودرزی گفت: در یکی از مهمترین این عملیات ها مأموران انتظامی شهرستان فیروزآباد با توقیف دو دستگاه خودرو زانتیا در محور فیروزآباد – عسلویه، حدود یک تن تریاک کشف کردند.

وی ادامه داد: در این عملیات ها ۱۱ نفر از عناصر اصلی دستگیر، یک  قاچاقچی در درگیری مسلحانه با مأموران زخمی و یک تن از قاچاقچیان به هلاکت رسیده است.

دستگیری سارقان اماکن تاریخی در شیراز

فرمانده انتظامی استان فارس در ادامه به دستگیری سارقان اماکن تاریخی اشاره و تصریح کرد: از طریق یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی به پلیس اطلاع داده شد که مسجد نصیر الملک در شیراز مورد سرقت قرار گرفته و سارقان تعدادی از کاشی های منقوش این نمای تاریخی را به سرقت برده اند.

گودرزی افزود: بلافاصله اقدامات فنی و اطلاعاتی پلیس در این زمینه آغاز و در این راستا دو متهم شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه متهمان در تحقیقات انجام شده به ۱۰ فقره سرقت از منازل و اماکن تاریخی اقرار کردند، افزود: در این راستا یک نفر خریدار اموال مسروقه نیز دستگیر و سه عدد کاشی به سرقت رفته از آنان نیز کشف شده است.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *