انجام تخلفات راهنمایی و رانندگی حرام و رعایت آن واجب شرعی است

حضرت آیت الله العظمی”مکارم شیرازی”در دیدار رئیس پلیس راهور استان قم با وی، تاکید کرد: انجام تخلفات راهنمایی و رانندگی حرام و رعایت قوانین و مقررات واجب شرعی است.

به گزارش  سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، معظم له در سخنانی ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی پلیس، خروجی اقدامات نیروی انتظامی و پلیس راهور را بسیار مطلوب دانست و اظهارداشت: ایستادگی در برابر متخلفان باعث می شود آینده ای بهتر برای جامعه رغم بخورد.

وی با تاکید بر اولویت بندی در کارها، اهتمام به نظم و انضباط را از توصیه های قرآن برشمرد.

این مرجع عالیقدر ضمن قدردانی از برخورد پلیس قم با خودروهای دارای آلودگی صوتی و بدپوششی برخی افراد، گفت:پلیس باید با آن ها که به بهانه حریم خصوصی در جاده ها حجاب شان را رعایت نمی کنند، برابر مقررات رفتار کند.

حضرت آیت الله العظمی”مکارم شیرازی” تاکید کرد:باید نسبت به آموزش قوانین تلاش بیشتری شده و از همه سازمان های دخیل در امور ترافیکی کمک گرفته شود، در این صورت قطعا نتیجه مطلوب خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر ضرورت ساماندهی موتورسیکلت سواران در قم، گفت: متاسفانه بسیاری از موتورسواران قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند و حقوق شهروندی را زیر پا می گذارند که بایستی هر چه سریعتر برای آن تدبیری اندیشیده شود.

استاد حوزه علمیه افزود:یکی از راهکارها اعمال قانون با مبالغ زیاد برای متخلفین است تا این ذهنیت ایجاد نشود که هر تخلفی می توانند انجام دهند.

حضرت آیت الله العظمی”مکارم شیرازی” سپس با اشاره به نقش صدا وسیما در این رابطه، تصریح کرد: صداو سیما باید تخلفات را به تصویر بکشد تا هم زمان آموزش و پیشگیری انجام و قانونمداری سرلوحه کار قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: شهر قم باید به مرتبه ای برسد که الگوی نظم و انضباط ترافیکی در ایران لقب بگیرد.

این مرجع عالیقدر افزود: انجام تخلفات راهنمایی و رانندگی حرام است و رعایت و احترام به قانون واجب شرعی و یک نوع تکلیف بوده و در اصل رعایت نکردن قوانین جاری حق الناس به حساب می آید .

حضرت آیت الله العظمی”مکارم شیرازی”اعمال قانون، نظارت مستمر، حضور پلیس، آموزش های فرهنگی-ترافیکی و رفع نواقص هندسی راه ها را عاملی برای کاهش تخلفات و تصادفات در استان قم دانست.

سرهنگ”پوربافرانی”رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان قم نیز طی اعلام گزارشی از عملکرد و فعالیت های پلیس راهور استان افزود: پلیس راهور استان قم به تامین نظم و امنیت اهتمام داشته و با انجام طرح های انضباط ترافیکی، برخورد قانونی با تخلفات و هم چنین در آموزش های مستمر در خصوص ارتقاء فرهنگ ترافیک موفق عمل کرده است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *