نگاهی به رشدن اعتماد سپرده گذاران به موسسه ملل در سالهای اخیر

در اوضاعی که اغلب بانک‌های بزرگ در کسب سودآوری با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند موسسه اعتباری ملل توانسته است با برنامه ریزی دقیق و سرمایه گذاری های تخصصی و کارآمد نزدیک به ۱۰ درصد بیشتر از سال گذشته عایدی بسازد و در جذب سپرده‌گذاری و همچنین اعطای تسهیلات نیز رشد قابل توجهی را تجربه کند.

 
به گزارش سادس به نقل از روابط عمومی موسسه ملل، موسسه ملل پیش بینی کرده است که در سال ۱۳۹۶ می تواند یک هزار و ۳۱۳ میلیارد ریال سود خالص بساز . این در حالی است که سود خالص سال ۱۳۹۵ در حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بوده و  توانسته از طریق رشد و توسعه در بخش سود تسهیلات اعطایی به میزان ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته  عملکرد بهتری داشته باشد.

درآمد مشاع موسسه اعتباری ملل که به میزان عملکرد موسسات و بانکها مرتبط است در سالهای اخیر رشد معنا داری داشته است. این درآمد در سال ۱۳۹۳ معادل ۱۲هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال بود.

در سال ۱۳۹۴ به رقم ۱۷هزار و ۸۱۲ میلیارد ریال رسیده و در سال ۱۳۹۵ به رقم ۲۰هزار و ۳۷۰میلیارد ریال و نهایتا در سال ۱۳۹۶ به رقم ۲۱ هزار و ۵۰۴ میلیارد ریال خواهد رسید. درآمد مشاع  از محل سود دریافتی از محل تسهیلات اعطایی و  سرمایه گذاری ها به دست می آید و رشد آن نشان از عملکرد مثبت موسسه مالی در سال های اخیر دارد.

یکی دیگر از موفقیت های موسسه اعتباری ملل در میزان کسب درآمد از حق الوکاله است که معمولا ۲.۵ تا۳ درصد از سپرده مردم بدست می آید که رشد آن نشان از اعتماد مردم به این موسسه و افزایش سپرده گذاری موسسه دارد.

این رقم در سال  ۱۳۹۳ معادل ۱هزار و ۷۵۸ میلیارد ریال بوده و  درسال ۱۳۹۴ با رشد ۹۰ درصدی به رقم ۳هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال  رسید. در سال ۹۵ نیز حق الوکاله موسسه به به رقم ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد و  نهایتا در سال ۹۶  پیش بینی شده است که با ۲۱ درصد افزایش به رقم ۴هزار و ۲۳۶ میلیارد ریال خواهد رسید.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *