مسئولیت عواقب تلخ حادثه میرجاوه بر عهده دولت پاکستان است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت عواقب تلخ حادثه میرجاوه بر عهده دولت پاکستان است.

به گزارش سادس به نقل ازخانه ملت، “علاء‌الدین بروجردی” اظهار داشت: حادثه تروریستی که در میرجاوه منجر به شهادت ۹ تن از مرزبانان کشور شد، اتفاقی تأسف بار است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این گروهک‌های تروریستی و اشرار در داخل خاک پاکستان مستقر هستند، بیان کرد: مسئولیت عواقب این واقعه تلخ با دولت پاکستان است و لازم است که این کشور پاسخگو باشد.
وی با بیان اینکه عکس‌العمل مناسب، حق نیروهای امنیتی و نظامی کشور ما در این حادثه است، ادامه داد: از آنجایی که عملاً پاکستان توانمندی مقابله با این گروهک‌های تروریستی را ندارد لازم است نیروهای جمهوری اسلامی ایران برای حفاظت از جان مرزبانان خود اقدام متقابل را انجام دهد.
وی با تأکید بر اینکه شهادت آرزوی همه ما است، گفت:‌ شهادت مرزبانان جان بر کف جمهوری اسلامی ایران به این شیوه تأسف بار بود و به خانواده آنها تسلیت و تبریک می‌گویم.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لازم است تمهیداتی برای جلوگیری از تکرار اتفاقات مشابه اندیشیده شود، ‌گفت: مقرر شده بود تا وزیر کشور پاکستان در پاسخ به سفری که چندی پیش وزیر کشور ایران به آنجا داشت را بدهد بنابر این باید هر چه سریعتر با انجام این سفر وضعیت مقابله با این اقدامات روشن شود.
بروجردی تأکید کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران ایجاد رابطه خوب با همه کشورهای همسایه است و برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی لازم است تمهیداتی اندیشیده شود که این وظیفه بر عهده وزارت امور خارجه است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *