هماهنگی عربستان-اسرائیل برای ممانعت از راهپیمایی قدس در پایتخت‌های عربی

برخی منابع مطبوعاتی می‌گویند عربستان در هماهنگی با رژیم صهیونیستی از چندین کشور عربی خواسته که مانع برگزاری راهپیمایی روز قدس شوند.

به گزارش سادس به نقل ازخبرگزاری فارس، برخی منابع مطبوعاتی و رسانه‌ای از هماهنگی میان عربستان و رژیم صهیونیستی برای ممانعت از برگزاری مراسم‌های روز قدس در پایتخت‌های عربی صحبت می‌کنند.

«علی مراد» روزنامه‌نگار لبنانی در توئیتر خود نوشت: اگر اطلاعاتی که در خصوص هماهنگی سعودی-اسرائیلی برای ممانعت از تظاهرات مردمی برای احیای روز قدس در پایتخت‌های عربی درست باشد، این اقدام، اعلام آشکار جنگ است.

مراد افزود: اطلاعات رسیده نشان میدهد که عربستان به سودان دستور داده که راهپیمایی روز قدس نباید در شهرهای سودان برگزار شود.

«شاکر زلوم» تحلیلگر و روزنامه‌نگار لبنانی نیز در توئیتر خود نوشت: صداهای مخالف، سخیف و کینه‌توزانه‌ای [در سطح منطقه] شنیده می‌شود که با برگزاری روز جهانی قدس مخالفت می‌کنند. چرا؟. چون امام خمینی [ره] آن را راه انداخت [و تأسیس کرد].

زلوم حامیان این صداها را [که عمدتا به نام عربستان سعودی هستند] به چالش طلبید و گفت: خب شما یک روز را برای روز جهانی قدس تعیین کنید [تا ما آن را گرامی بداریم].

 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *