خدمت پلیس به مردم سبب اعتماد بیشتر به این نیرو می شود

آیت الله جعفر سبحانی گفت: خدمت پلیس به مردم سبب اعتماد بیشتر به این نیرو می شود.

به گزارش سادس، آیت الله جعفر سبحانی در دیدار فرمانده ناجا با وی، اظهارداشت: امنیت یکی از نعمت های بزرگ خدا است و در صورت وجود امنیت، بشر می تواند از نعمت ها به نحو احسن بهره برداری کند.

وی افزود: خداوند در قرآن می فرماید “امنیت برای کسانی است که مومن بوده و گناه و قانون شکنی نداشته باشد” همان طوری که حضرت امام خمینی (ره)‌فرمودند “کار نیروی انتظامی عبادت است”؛ ما نیز از زحمات فرمانده و کارکنان ناجا قدردانی می کنیم، اینکه مردم ببینند این نیرو در خدمت مردم است اعتمادشان بیشتر می شود.

استاد حوزه علمیه قم بر مدیریت زمان سفر از سوی شهروندان تاکید کرد و ادامه داد: سفر چند میلیون مسافر در یک روز، علاوه بر بار ترافیکی، قطعاً حوادثی را به همراه دارد لذا به منظور کاهش سوانح، مردم باید از سفر در یک بازه زمانی خاص خودداری کرده و زمان مسافرت خود را به روزهای آتی موکول کنند.

فرمانده نیروی انتظامی نیز در ابتدای این دیدار، اظهارداشت: از سال گذشته تاکنون پلیس با همکاری مردم اقدامات خوبی انجام داده به گونه ای که در مراسم اربعین، ناجا افتخار داشت به میلیون ها زائر اربعین حسینی خدمت رسانی کند و خدمتگزار زائران باشد و این مراسم با نظم خوبی انجام شد.

وی ادامه داد: در ۲۲ بهمن نیز ناجا به عنوان مسئول امنیت کشور با همت همکاران خود به خوبی عمل کرد؛ مهمترین رخداد سال گذشته انتخابات اسفند ماه بود که به لطف الهی از جهات امنیتی هیچ مشکلب را در کشور نداشتیم و این برگ زرینی بر افتخارات پلیس بود.

سردار اشتری به امنیت مراسم چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و افزود: آگاه سازی و اطلاع رسانی در این زمینه از طریق صداوسیما خیلی مفید بود و از سوی دیگر حضور پلیس نیز بازدارندگی داشت و ما شاهد کمترین تخلفات بودیم.

فرمانده ناجا با اشاره به طرح نوروزی که از ۲۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ادامه دارد، گفت: نیروی انتظامی با تشکیل قرارگاه نوروزی در سراسر کشور به موضوعات انتظامی، ترافیکی و امنیتی اهتمام داشته و همه همکاران در آماده باش هستند.

سردار اشتری با اشاره به حجم سفرهای نوروزی و ترافیک سنگین در جاده ها، اضافه کرد: تاکنون شاهد کاهش هفت درصدی تلفات بوده ایم، در حوزه های پیشگیری از جرایم در ایام نوروز نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته ایم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *