«هم نفس با جبرئیل» در مترو تهران

برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری به مناسبت فرارسیدن عید مبعث در ایستگاه‌های متروی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش سادس به نقل ازخبرگزاری تسنیم، محمد بنی‌حسن معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه در ادامه افزود: هدف اصلی اجرای این برنامه‌ها گسترش و تعمیق شناخت شهروندان از الگوهای دینی به ویژه حضرت رسول اکرم (ص) است.

وی با اشاره به ظرفیت مناسب گذرگاه‌های فرهنگی مترو جهت اجرای برنامه‌های مناسبتی تصریح کرد: در مناسبت‌های مختلف، برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری مترو همواره با استقبال خوب مسافران همراه بوده و ما بازخوردهای مناسبی از این برنامه‌ها دریافت کردیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت: همزمان با فرارسیدن عید مبعث و به منظور ایجاد فضای بانشاط در سطح ایستگاه‌های مترو جشنی با عنوان «هم نفس با جبرئیل»، در ۲ ایستگاه امام خمینی (ره) و شادمان برگزار می‌شود.

بنی‌حسن با بیان اینکه این جشن شامل بخش‌های شاد و متنوعی مانند سرود دانش آموزی، تقلید صدا و اجرای موسیقی سنتی و پاپ توسط گروه هنرمندان است، افزود: برای فضاسازی محیطی و هماهنگی بصری فضای فرهنگی ایستگاه با این مناسبت فرخنده هم اقدام به برپایی نمایشگاه عکس و پوستر کردیم که دراین راستا نمایشگاه خوشنویسی «پیامبر خوبی‌ها» در ایستگاه‌های مولوی، انقلاب اسلامی، فردوسی و پیروزی و نمایشگاه عکس از پشت صحنه فیلم سینمایی محمد‌(ص) ساخته مجید مجیدی در ایستگاه قیطریه در معرض نگاه مسافران مترو قرار می‌گیرد.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه، معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری ادامه داد: در این ایام برنامه تواشیح توسط گروه هنری عترت در ایستگاه امام خمینی‌(ره) در ۴ نوبت اجرا می‌شود. همچنین برنامه سنتی منقبت خوانی همراه با اجرای قطعاتی در مدح حضرت پیامبر اعظم(ص)‌ را در ۲ ایستگاه تئاتر شهر و میدان آزادی خواهیم داشت که در ۶ اجرا میزبان شهروندان عزیز است. در ایستگاه‌های شهید کلاهدوز و نیروی هوایی نیز نوای موسیقی گروه کوله پشتی که تلفیقی از موسیقی سنتی و پاپ طنین‌انداز می‌شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *