ارتش در حادثه سربازان از خود رفع مسئولیت نمی کند

 فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در حادثه ای که برای سربازان رخ داد رفع مسئوليت نمی كنيم زیرا سربازان نزد ما امانت هستند و بايد امانتداری كنيم.

به گزارش  سادس به نقل از مهر، امير سرتيپ احمدرضا پوردستان پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم بزرگداشت سرباز جان‌باخته در تصادف اتوبوس، گفت: می گویند در پادگان‌ها سربازان را می ‌زنند که اینگونه سخنان آب در آسیب دشمن ریختن است، در هر خانواده ای ممکن است اختلافی باشد.

وی ادامه داد: دوره آموزشی سخت است زیرا باید آمادگی لازم برای دفاع از کشور را کسب کند اما اینکه اینگونه شایعه سازی کنند صحیح نیست.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: فرماندهان مراکز آموزشی با تشکیل شورای انتصاب از میان ولایت مدارترین، خوش اخلاق ترین و متخصص ترین افراد انتخاب می شوند.

امیر پوردستان تصریح کرد: البته بروز برخی رفتارها نیز باعث عزل افراد شده است.

وی با اشاره به اینکه این حادثه برای همگان ناراحت کننده بود، گفت: نبايد تحت تاثير جو و حرف‌ها خصوصا مطالب طرح شده از خارج كشور، اركان نظام را زير سئوال ببريم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه گروه های بررسی این حادثه به سرعت تشکیل شد، گفت: نتايج بررسی عوامل سانحه مشخص كرد كه ۵۰ درصد راننده، ۲۵ درصد راهداری و ۲۵ درصد شركت تعاونی مربوطه مقصر بوده‌اند.

امیر پوردستان تاکید کرد: اين موضوع مسئوليت را از ارتش ساقط نمی‌كند ما مقصر و مسئول هستيم و به صرف اين گزارش نمی توانيم از خود رفع مسئوليت كنيم، سربازان امانت نزد ما هستند و ما بايد امانتداری كنيم.

وی با بیان اینکه وضعیت مراکز آموزشی امروز به مراتب از گذشته بهتر است، گفت: فضای پادگان‌های آموزشی ارتش با هفت سال قبل قابل مقايسه نيست طی اين سال‌ها هر سه‌شنبه بيش از ۳ هزار كلاس قرآن در پادگان‌های نيروی زمينی ارتش برپا است و طی ايام اعتكاف، بيش از هفت هزار نفر از پرسنل و سربازان اين نيروی نظامی در اعتكاف شركت داشتند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: بيش از ۱۰۰ هزار جوان ارتشی در رده‌ها و رشته‌های مختلف به امر ورزش اشتغال دارند، وجود ۱۵۰ ورزشگاه و ۳۰ استخر در پادگان‌های نيروی زمينی، آماری بسيار مطلوب تلقی می شود و بزرگترين باشگاه فرهنگی ورزشی كشور متعلق به نيروی زمينی ارتش است كه ۱۸۰ رشته ورزشی را در بر می گيرد.

امیر پوردستان با اشاره به جایگاه والای سربازان در نظام جمهوری اسلامی، گفت: سربازان نيروی زمينی ارتش جمهوری اسلامی همواره به وظيفه خود به شايستگی عمل كرده‌اند همانگونه که در سال ۹۳ داعش طی يك هفته شرق تا غرب عراق را درنورديد، قبل از رسيدن به مرزهای ما به واسطه توان رزمی و رشادت سربازان، متوقف شد.

وی تاکید کرد: وجود و حضور سربازان در پادگان‌ها، بازدارندگی می آورد همين سربازان هستند كه تحركات دشمن را مدام رصد می كنند و به همين دليل است كه دشمن نمی تواند با جمهوری اسلامی طرف شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *