دستگیری زمین‌خواران ۱۶۰ میلیاردی در تهران

 فرمانده انتظامی استان از دستگیری دو کلاهبردار و کشف ۱۶۰ میلیارد ریال زمین خواری، توسط ماموران پلیس آگاهی استان خبر داد.

به گزارش  سادس به نقل ازایسنا، سردار محسن خانچرلی در این باره گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری به پلیس آگاهی غرب استان تهران مبنی بر زمین خواری در شهرک نصیرآباد شهرستان رباط کریم، مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیق و بررسی‌های انجام شده توسط ماموران پرونده، مشخص شد زمینی به مساحت بیش از دو هکتار متعلق به یکی از ارگان های دولتی با ارزش ۱۶۰ میلیارد ریال توسط دو کلاهبردار به فروش رسیده است. در تحقیقات کارشناسی مشخص شد، دو کلاهبردار با اسناد و مدارک جعلی، دو هکتار از اراضی واقع در نصیرآباد شهرستان رباط کریم را با روش های متقلبانه به مبلغ ۱۶۰ میلیارد ریال به فروش رسانده اند.

رئیس پلیس غرب استان تهران، ادامه داد: مأموران پلیس آگاهی با کارهای اطلاعاتی و هماهنگی مقام قضائی متهمان را شناسایی و در عملیاتی منسجم، آنها را دستگیر کردند.

سردار خانچرلی، بیان داشت: با ارائه شواهد، مستندات و مدارک لازم از سوی پلیس، متهمان به جرم خود اعتراف کردند و اذعان داشتند، زمینی به مساحت ۲۱ هزار متر متعلق به یکی از ارگان های دولتی را با استفاده از جعل اسناد و مدارک به فروش رسانده اند.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران با اشاره به این که متهمان مبلغ ۱۶۰ میلیارد ریال زمین خواری کرده اند، خاطر نشان کرد: کلاهبرداران با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی و با قرار صادره روانه زندان شدند.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار خانچرلی در پایان از عموم شهروندان خواست: هرگونه اطلاع از دست اندازی و تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو را جهت اقدام قانونی به فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *