مزاحمت مرگبار به خلوت دختر و پسر در آلاچیق پارک

عامل جنایت در پارک تندرستی تهران دو‌سال پس از جنایت وقتی به اتهام سرقت کابل برق در اراک دستگیر شد، به جنایت اعتراف کرد.

به گزارش سادس به نقل از”جام نیوز”، شامگاه ١١ دی‌ماه ‌سال ٩٣ از طریق تماس پرسنل اورژانس بیمارستان پیامبران با مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ وقوع یک جنایت به کلانتری ١٣٨ جنت‌آباد اعلام شد.

با حضور ماموران کلانتری ١٣٨ در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد جوانی ٢٢ساله درحالی‌ که به همراه دختری جوان در پارک تندرستی ٢ حضور داشته، با فردی ناشناس درگیر و توسط این شخص مورد اصابت ضربه‌های چاقو قرار گرفته و فرد ناشناس  با رها کردن چاقو- به‌گونه‌ای که چاقو در داخل جمجمه مقتول باقی مانده بود- از داخل پارک متواری شده است.

دختر جوان که  همراه مقتول  بود، پس از حضور در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «غروب بود، به همراه مهدی در داخل آلاچیق نشسته بودیم که ناگهان مهدی متوجه شد جوانی مدتی است ایستاده و پنهانی به ما نگاه می‌کند. مهدی درحالی ‌که از این موضوع بسیار ناراحت شده بود، به سراغ آن جوان ناشناس رفت تا او را از آلاچیق دور کند که ناگهان با یکدیگر درگیر شدند؛ درهمین زمان ناگهان آن جوان مزاحم با چاقویی همراه خود ضربه‌ای را به سمت مهدی پرتاب کرد، به‌گونه‌ای که چاقو داخل جمجمه مهدی گیر کرد و پس از آن به سرعت از محل متواری شد؛ من نیز با دیدن این صحنه، از افراد حاضر در پارک درخواست کمک کردم و مهدی را به بیمارستان رساندیم اما او فوت کرده بود».

تحقیقات درخصوص شناسایی متهم پرونده درحالی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که هیچ‌گونه اطلاعاتی درخصوص هویت قاتل وجود نداشت.

پس از گذشت بیش از یک‌سال از زمان وقوع جنایت، اطلاعیه‌ای ازسوی دادگاه عمومی بخش زایان (از توابع استان اراک) برای اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شد، مبنی بر این‌که یکی از متهمان  به نام «مهرداد» ٣٠ساله  معروف به مهرداد جمشیدی که به اتهام سرقت تأسیسات عمومی دستگیر و روانه زندان شهرستان اراک شده است. این مرد در اعترافاتش ادعا کرده  که‌ سال ١٣٩٢ داخل پارکی واقع درمحدوده غرب تهران و در  یک درگیری پسر جوانی  را با چاقو مجروح کرده  و هیچ اطلاعی از زنده بودن این شخص ندارد.

با توجه به اطلاعات به دست آمده درخصوص زندانیِ زندان شهرستان اراک و سوابق موجود از جنایت پارک تندرستی ٢ و احتمال ارتکاب جنایت توسط این متهم، کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضائی به شهرستان اراک اعزام و «مهرداد» را جهت انجام تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

با انتقال متهم به اداره دهم، مواجهه حضوری مابین متهم و تنها شاهد صحنه جنایت انجام شد و متهم توسط شاهد صحنه جنایت مورد شناسایی قرار گرفت.

متهم پرونده که بلامکان بوده و تا زمان دستگیری اعتیاد شدیدی به مصرف شیشه داشته، درخصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت: «در داخل پارک درحال پرسه‌زنی بودم که متوجه حضور دختر و پسری جوان در داخل یکی از آلاچیق‌های پارک شدم؛ مدتی درحال تماشا کردن آنها بودم که مقتول متوجه حضور من در نزدیکی آلاچیق شد و به سراغ من آمد تا مرا از آن‌جا دور کند؛ در آن زمان شیشه مصرف کرده بودم که با اعتراض مقتول به شدت عصبانی شده و با چاقویی که از آن برای سرقت کابل‌های برق استفاده می‌کردم، ضربه‌ای را به سمت مقتول پرتاب کردم؛ چاقو وارد سر وی شد و من نیز با رها کردن چاقو از داخل پارک متواری شدم».

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم طی یک‌سال گذشته، با مسافرت به بیشتر شهرها اقدام به سرقت تأسیسات عمومی کرده و در اردیبهشت‌ماه‌ سال ١٣٩٥ دستگیر و روانه زندان شده است».

با اعتراف متهم به جنایت و همچنین شناسایی دقیق متهم توسط تنها شاهد صحنه جنایت، قرار بازداشت موقت ازسوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت انجام ادامه تحقیقات و تکمیل پرونده دراختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *