وزیر کشور: هیچگونه مورد امنیتی در شب‌های قدر نداشتیم

وزیر کشور با اشاره به رسیدگی به پرونده پروژه پدیده شاندیز گفت: سهامداران نگران سهام خود در این پروژه نباشند و با توجه به رفع مشکلات اجازه تبلیغ مجدد پروژه پدیده شاندیز داده شده است.
 عبدالرضا رحمانی فضلی در هشتاد و یکمین جلسه شورای اجتماعی کشور و در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ جلسه شورای اجتماعی با حضور تمامی دستگاه‌های عضو برگزار شد.

به گزارش سادس وی افزود: در جلسه‌ای که با مقام معظم رهبری، دستگاه‌های مختلف کشور داشتند مقرر شد برای ۶ ماه بعد گزارش جامعی از عملکرد دستگاه‌ها به مقام معظم رهبری ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه بر این اساس کار بین دستگاه‌های مختلف توزیع شده است و چند دستگاه‌ اصلی و مهم نیز مشخص کرده‌ایم،‌گفت:‌ وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسکن و شهرسازی همین طور وزارت سازمان بهزیستی کشور گزارش عملکرد دو ماهه خود را ارائه می‌دهند و در این راستا شورای اجتماعی کشور به صورت مرتب تشکیل جلسه خواهد داد.

رحمانی فضلی بیان داشت: موضوع سواحل کشور نیز در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه بعد از ماه مبارک رمضان سیل مسافرین را به مناطق شمالی کشور خواهیم داشت، برنامه‌ریزی گسترده‌ای در این خصوص باید انجام شود و دستگاه‌های مختلف نیز در موضوعات اوقات فراغت و ترافیک باید اقدام کنند.

وزیر کشور گفت:‌یکی از موضوعات ناجیان غریق در سواحل کشور است که در سال ۹۴، به دلیل مشکلاتی که پیش آمده بود، حقوق این افراد پرداخت نشد که در سال ۹۵، تأمین اعتبار کرده‌ایم و امید است بتوانیم نسبت به پرداخت مطالبات غریق‌نجات‌ها اقدام کنیم.

وی افزود: امسال برای سواحل کشور ۳۰ میلیارد تومان پیش‌بینی کرده‌ایم و سرجمع ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه آسیب‌های اجتماعی اختصاص یافته است.

وزیر کشور درباره پرونده پدیده شاندیز نیز اظهار داشت:‌ این پرونده مستقیماً به وزارت کشور مرتبط نیست ولی با توجه به حوادثی که در این خصوص اتفاق افتاده بود و نارضایتی‌های موجود، مسئولیت این پرونده به وزارت کشور سپرده شد و با حضور تمامی دستگاه‌های مرتبط جلساتی در این خصوص برگزار شد.

رحمانی فضلی افزود: این پروژه از ابتدا تخلفات زیادی در حوزه جوازها، تملک، طرح جامع و تفضیلی، حقوقی و سهامی داشته است.

وی گفت: هیچ دقتی در دولت قبل در خصوص پروژه پدیده شاندیز نشده است.

وی افزود: چون تعداد سهامداران پدیده شاندیز زیاد بود،‌مصوبه‌ای را تصویب کردیم و نهایتاً‌ با همکاری قوه قضائیه، وزارت مسکن و شهرسازی نسبت به رفع مشکلات این پرونده اقدام شده است.

وزیر کشور بیان کرد: هیأت مدیره جدیدی برای پروژه پدیده تشکیل شده است و مدیرعامل آن نیز انتخاب شده که باید به حل مشکلات موجود اقدام کند.

وی افزود: رسیدگی به تخلفات پروژه پدیده شاندیز تمام شده است و اجازه تبلیغ این پروژه نیز مجدداً داده شده است و مراحل عملیاتی پروژه نیز آغاز شده است.

وی به نگرانی سهامداران در پروژه پدیده اشاره کرد و گفت:‌آنها نگران هستند سهامشان از بین برود که اطمینان می‌دهم سهامداران نگران نباشند چرا که پروژه پدیده آنقدر منابع دارد که با مشکلی مواجه نخواهند شد.

رحمانی فضلی در پاسخ به پرسشی مبنی بر ایجاد امنیت در شب‌های قدر اظهار داشت:‌ هیچگونه مورد امنیتی در این ایام نداشته‌ایم و پیش‌بینی‌ لازم برای شب‌های قدر شده است و نیروهای امنیتی نیز کاملاً به اوضاع مسلط هستند.

وی افزود:‌امنیت ما مبتنی بر حضور جدی مردم در صحنه است و مردم اگر هرگونه اقدام مشکوکی را مشاهده کردند با ۱۱۰ و دیگر مراکز امنیتی اعلام کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *