سکوت در خیابانهای بروکسل

بمبگذاری‌های تروریستی در بروکسل باعث شده قلب سیاسی اتحادیه اروپا چهره شهری متروک به خود بگیرد.

به گزارش سادس به نقل از تسنیم، درپی  بمبگذاری‌های تروریستی در فرودگاه و متروی بروکسل که قلب سیاسی اتحادیه اروپا به شمار می‌رود خیابان‌ها فلج شده و چهره یک شهر متروک را به خود گرفته است.

یکی از شهروندان بروکسل در گفتگو با یورونیوز گفت: این محله کاملا نگران کننده است اما بروکسل باید زندگی کند و به زندگی روزمره خود ادامه دهد.

دختری نیز به خبرنگار یورونیوز گفت: جلوگیری از این حوادث بسیار سخت است. چطور می‌توان جلوی فردی را گرفت که جلیقه انفجاری بر تن کرده است؟

به گزارش خبرنگار یورونیوز در بروکسل «این منطقه اروپایی بروکسل است جایی که نهادهای اتحادیه اروپا در آن واقع شده و معمولا در این ساعت از روز باید مملو از مردم باشد. آنچه اینجا می بینیم در سراسر پایتخت بلژیک دیده می شود.»

وزارت خارجه آمریکا با انتشار یک آماده باش سفر در وبسایت خود، به همه مسافران نسبت به خطر وقوع حملات تروریستی بیشتر در سراسر اتحادیه اروپا هشدار داده است.

وبسایت وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: گروه های تروریستی به برنامه ریزی برای حملات در کوتاه مدت در سراسر اروپا ادامه می دهند و قصد هدف قراردادن رویدادهای ورزشی، رستوران ها و سیستم حمل و نقل را دارند. این آماده باش و هشدار نسبت به سفر به کشورهای اروپایی تا ۲۰ ژوئن ۲۰۱۶ میلادی ادامه خواهد داشت.

مرکز کنترل هوایی بلژیک دیروز اعلام کرد که فرودگاه زاون‌تِم بروکسل تا اطلاع ثانوی تعطیل است و تمامی پروازهای ورودی به این فرودگاه را به دو شهر دیگر بلژیک شامل لییژ و آنتوِرپ هدایت کردند.

در انفجارهای سه‌گانه تروریستی روز گذشته در فرودگاه و ایستگاه متروی بروکسل، ۳۴ تن جان باخته و ۲۵۰ تن مجروح شدند. منابع خبری بلژیک از شناسایی هویت دو تن از عاملان انفجارهای تروریستی روز گذشته در فرودگاه بروکسل خبر دادند. به گفته این منابع، این دو تن، دو برابر به نام خالد و ابراهیم البکراوی نام داشته و ساکن بروکسل بودند.

تلویزیون بلژیک اعلام کرده است که این دو تن برای نیروهای پلیس این کشور شناخته شده و تحت نظر آن بوده‌اند. پلیس همچنین اعلام کرد نفر سوم فراری است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *