حزب‌الله با دولت و ملت بلژیک اعلام همبستگی کرد

حزب‌الله لبنان با محکوم کردن انفجارهای تروریستی بروکسل و ابراز همبستگی با ملت و دولت بلژیک تاکید کرد آتشی که در بروکسل برافروخته شد، همان آتشی است که حامیان گروه‌های تروریستی در سوریه و برخی مناطق دیگر خاورمیانه شعله‌ور کرده‌اند.
حزب‌الله با دولت و ملت بلژیک اعلام همبستگی کرد
به گزارش گروه بین الملل “سادس” به نقل پایگاه خبری العهد، جنبش حزب الله در بیانیه‌ای با محکوم کردن انفجارهای تروریستی بروکسل تاکید کرد بروکسل با همان آتشی برافروخته شد که برخی رژیم‌های این آتش را در سوریه شعله‌ور کرده‌اند.

حزب‌الله در این بیانیه انفجارهای تروریستی بروکسل پایتخت بلژیک را که به مرگ و ویرانی و وحشت در میان غیرنظامیان بی‌دفاع تبدیل شد و شمار زیادی قربانی به جا گذاشت،‌محکوم کرد و همبستگی کامل خود را با همه بیگناهان و ملت بلژیک در این رنج شدید ابراز کرد.

در بیانیه حزب الله تاکید شده است این انفجارها به معنای گسترش خطر گروه‌های تروریستی تکفیری است که هیچ نقطه‌ای در جهان از شر و جنایات آن در امان نیست که برخاسته از حقد و کینه سیاه و افکار خونینی است که هیچ ارزشی برای زندگی یا کرامت انسان‌ها قائل نیست.

حزب الله در بیانیه خود تصریح کرد مسئولیت این جنایاتی که در شهرهای جهان رخ می‌دهد، برعهده حامیان تکفیری‌ها و برخی کشورهای منطقه‌ای و بین‌المللی است که از آنها پشتیبانی عقیدتی، معنوی و مادی می‌کنند، این انفجارها بار دیگر خطر این گروه‌های تروریستی را مورد تاکید قرار داد و این حقیقت را فاش کرد که آتشی که اروپا به طور خاص و جهان به طور عام را در برگرفته است،‌همان آتشی است که برخی رژیم‌ها در سوریه و دیگر کشورهای منطقه برافروخته‌اند.

در بیانیه حزب الله آمده است همه در جهان متاسفانه منبع این خطر و حامیانش را می‌ دانند، با این حال قدرت‌های بزرگ همچنان به حمایت و پشتیبانی از کشورهای حامی تروریسم ادامه می‌دهند.

حزب الله در بیانیه خود تصریح کرده است به مقابله شجاعانه، جدی و همکاری منطقه‌ای و بین المللی کامل و سیاست واضح و شفافی در مبارزه با تروریسم نیاز است که بر اساس آن کشورها و سازمان‌های حامی تروریسم به حمایت خود از آن پایان دهند، اما سکوت در این زمینه اشتباهی بزرگ است که تنها منجر به افزایش کشتار و ویرانی خواهد شد.

منابع خبری از وقوع ۲ انفجار انتحاری در فرودگاه بروکسل و یک انفجار دیگر در متروی این شهر نزدیک نهادهای اتحادیه اروپا خبر دادند؛ تاکنون خبرها حاکی از کشته شدن ۲۸ نفر و مجروحیت ۹۰ نفر است.

در اولین حادثه، دو انفجار انتحاری تقریباً همزمان فرودگاه «زاون‌تِم» بروکسل را هدف قرار داد.

پس از ۲ انفجار در فرودگاه بروکسل، یک انفجار دیگر در یک ایستگاه متروی این شهر نزدیک مقر نهادهای اتحادیه اروپا رخ داد.

پس از این دو انفجار دیگر به هیچ هواپیمایی اجازه داده نشد که در این فرودگاه فرود بیاید. طبق اعلام مقامات این کشور، فرودگاه بلژیک تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *