۲ فیلم عجیب در پرونده آدم‌ربایی ۲ میلیاردی

 وقتی ۳ مرد در برابر اتهام آدم‌ربایی قرار گرفتند، فیلمی به قاضی ارائه کردند که نشان می‌داد ادعای شاکی دروغ و آدم‌ربایی در کار نبوده است.

به گزارش  سادس به نقل از”جام نیوز”، همین فیلم باعث شد که قاضی، پرونده را مختومه اعلام کند اما چند روز پیش شاکی فیلم تازه‌ای به دادسرا ارائه کرد که نشان می‌داد متهمان با تهدید و زور او را ربوده‌اند.سال گذشته مرد میانسالی به شعبه ششم دادسرای جنایی تهران رفت و مدعی شد که در دام ۳‌آدم‌ربا افتاده است.

وی در توضیح ماجرا به قاضی محسن مدیرروستا گفت: من صاحب نمایندگی یکی از شرکت‌های خودروسازی در شهرستان هستم و برای انجام کارهای اداری به تهران آمده بودم. وقتی از اداره مرکزی خارج شدم، شخصی مرا صدا زد. برگشتم و دیدم ۲نفر کنار خودروی هیوندا ایستاده‌اند و یکی هم پشت فرمان نشسته است. آنها را در جریان معامله‌ای که سال‌ها قبل انجام داده بودیم، می‌شناختم.

وقتی به سمتشان رفتم یکی از آنها خواست سوار ماشینشان شوم. من اما به گمان اینکه کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است قبول نکردم که ناگهان دیگری تهدید کرد که اگر سوار نشوم مرا به قتل می‌رساند.شاکی ادامه داد: از ترس جانم سوار ماشین شدم و آنها حرکت کردند. در بین راه آنها با تهدید از من خواستند که با پسرم تماس بگیرم.

 

می‌دانستند که پسرم همراه من به تهران آمده و در دفتر نمایندگی است. با پسرم تماس گرفتم و آدرس محلی که گروگانگیران روی کاغذ نوشته بودند را دادم. وقتی به محل مورد نظر رسیدیم، چند دقیقه بعد پسرم هم آمد. گروگانگیران در آنجا با تهدید از من خواستند تا پای برگه فروش و واگذاری نمایندگی خودرو به آنها را امضا کنم.

 

علاوه بر این، چند اوراق دیگر مقابلم قرار دادند و خواستند پای همه آنها را امضا کنم. من هم برای حفظ جان خودم و پسرم این کار را انجام دادم.

شروع تحقیقات

با این شکایت، ۳‌گروگانگیر به دادسرا احضار شدند اما وقتی پیش روی قاضی قرار گرفتند، فیلمی ارائه کردند که نشان می‌داد هیچ اجباری در میان نبوده و شاکی با لبخند و رضایت پای برگه‌ها را امضا کرده است. یکی از آنها در تحقیقات گفت: سال۹۰ معامله‌ای با شاکی انجام دادیم که در جریان آن وی ۲میلیارد تومان به ما بدهکار شد.

برای برگرداندن بدهی‌اش مدام امروز و فردا می‌کرد تا اینکه این اواخر قرار شد دفتر نمایندگی را به نام ما منتقل کند و سندش را به اسم من و شرکایم بزند. همین شد که آن روز با او در تهران قرار گذاشتیم و به سمت دفتر یکی از شرکایم رفتیم. در آنجا حتی از او فیلمبرداری هم کردیم و با رضایت کامل پای تمام برگه‌ها را امضا کردیم و اصلا ماجرای آدم ربایی در میان نبوده است.

۲فیلم عجیب

قاضی پس از انجام تحقیقات، قرار موقوفی تعقیب برای ۳مردی که متهم به آدم‌ربایی بودند، صادر کرد و پرونده مختومه شد. چند روز بعد اما شاکی بار دیگر به دادسرای جنایی تهران رفت و فیلمی به دادسرا ارائه کرد که نشان می‌داد او را به زور و تهدید ربوده‌اند. وی گفت: فیلمی که ۳مرد آدم‌ربا در دفتر از من گرفتند جعلی است؛ چرا که در آن لحظه که لبخند می‌زدم، یکی از آنها در پشت صحنه چاقویی زیر گلوی پسرم گذاشته بود و تهدیدم کرد که اگر نقش بازی نکنم، جان پسرم را می‌گیرند.

 

او فیلمی به دادسرا ارائه کرد که با موبایل گرفته شده و نشان می‌داد که ۳مرد با تهدید و زد و خورد، شاکی را به زور سوار ماشین کرده بودند. او گفت: این فیلم را رهگذری با موبایلش گرفته بود. او وقتی دیده بود که ۳نفر بر سر من ریختند و با تهدید مرا سوار ماشین کرده‌اند با موبایلش فورا فیلمبرداری کرده و پس از آن ماجرا را با یکی از دوستانم که مرا می‌شناخت، در میان گذاشته بود. مردی که فیلم صحنه ربودن را گرفته بود، می‌گفت باید ۲۰میلیون پرداخت کنی تا فیلم را در اختیارت قرار دهم. در نهایت راضی شد که با خرید یک گوشی آیفون برایش فیلم را بگیرم و پس از آن راهی دادسرا شدم.

 

تحقیقات ادامه دارد

پس از شکایت دوباره این مرد و ارائه فیلم تازه، قاضی جنایی مجددا پرونده را به جریان انداخت و ۳مرد میانسال را دوباره به دادسرا احضار کرد. آنها این بار مدعی شدند که فیلم ساختگی است، ‌چراکه تصویر آنها اصلا در فیلم مشخص نیست. هم‌اکنون قاضی جنایی فیلم تازه را در اختیار تیم تشخیص هویت قرار داده تا آنها با انجام بررسی‌ها نظر خود را درخصوص ساختگی یا واقعی بودن آن اعلام کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *