اتفاقی عجیب برای مرد مجرد در مشهد

 مرد مقابل میز افسر نگهبان ایستاد، شکایتش را روی میز گذاشت و روی صندلی مقابل منتظر نشست.

به گزارش سادس به نقل از جام نیوز”،  مرد مقابل میز افسر نگهبان ایستاد، شکایتش را روی میز گذاشت و روی صندلی مقابل منتظر نشست، دقایقی بعد افسر نگهبان که کارهای فورش‌اش را به پایان رساند و چند تماس بی‌سیمی با گشت‌های حاضر در شهر گرفت و دستورات لازم را صادر کرد، پرونده مرد را برداشت و مطالعه کرد. انگار چیزی در این میان مجهول بود، پس از سلام و احوالپرسی معمول از او خواست تا جلوتر آمده و ماجرا را یکبار دیگر و به صورت کاملاً واضح شرح دهد.

مرد که ابوالفضل نام داشت به شرح ماجرایش پرداخت و گفت: بنده سالهاست که ساکن تهران هستم، البته به نوعی می‌توان گفت که اصالتاً هم تهرانی‌ام، سال 89 برای زیارت و انجام برخی کارهای مرتبط با شغلم به مشهد سفر کردم، سهل انگاری کردم و همین مسأله باعث شد تا کیفم را بزنند و مقداری پول و برخی مدارکم را از دست بدهم که در لابه‌لای این مدارک و از همه مهمتر شناسنامه‌ام بود.

ابوالفضل اندکی تأمل کرد و ادامه داد: بعد از بازگشت به تهران مدتی منتظر ماندم شاید دزد نابکار پشیمان شده و شناسنامه‌ام را به صندوق پست بیندازد و به دستم برسد، اما خبری نشد، پس برای المثنی اقدام کردم و بعد از مدتی شناسنامه جدیدم صادر شد.

او در حالیکه کپی شناسنامه‌اش را به افسر نگهبان کلانتری نشان می‌داد اظهار داشت: مشکلی وجود نداشت تا اینکه برای بیمه سلامت اقدام کردم، اما متصدی ثبت‌نام بیمه در حالیکه نگاههای ناجوری به من می‌کرد گفت که قبلاً برای من و زن و فرزندانم دفترچه بیمه سلامت صادر شده است، باور کنید داشتم از تعجب شاخ درمی‌آوردم، ضربان قلبم روی هزار رفته بود و توان ایستادن روی پاهایم را نداشتم، حدس زدم که توطئه‌ای در کار است و معلوم نیست هدف توطئه گران چیست، چرا که من اصلاً ازدواج نکرده‌ام.

او تصریح کرد: به محض شنیدن این مطلب اقدام کردم تا هنوز که گرفتار مشکلات بعدی نشده‌ام این مسأله حل و فصل شده و مشخص شود چه کسی با شناسنامه من زن گرفته و بچه آورده و حالا هم خدا می‌داند علاوه بر بیمه چه سوءاستفاده‌هایی کرده است.

بعد از شرح ماجرا، افسر نگهبان پرونده را برای صدور دستور رسیدگی به دفتر رئیس کلانتری ارسال کرد و عملیات پلیسی شروع شد.

در همین راستا پرونده به تیم آگاهی کلانتری سپرده شد و تحقیقات برای شناسایی عامل سوءاستفاده شروع شد. در همین اثنا مأموران زبده آگاهی کلانتری دریافتند که این مرد یک تبعه خارجی است و با همین شناسنامه به خواستگاری زنی ایرانی رفته و او را به عقد خود درآورده است، در عین حال او حتی توانسته برای خود کارت ملی هم بگیرد و ردزنی و تحقیقات گسترده سرانجام جواب داد و محل زندگی این مرد شناسایی گردید. اما انگار که او هم خبردار شده بود که راز پنهانش آشکار شده و مأموران در جست‌وجوی او هستند، چرا که برای فرار از مهلکه منزل مسکونی خود را به بنگاه سپرده بود تا هر چه زودتر آنرا به فروش رساند و با پول نقدی که دستش می‌رسد، همراه زن و بچه‌اش به مکانی نامعلوم نقل مکان کند.

اما زمانی که برای عقد یک معامله به بنگاه آمد در مقابل مأموران پلیس قرار گرفت و تن به قانون سپرد و در بازجویی‌های انجام شده گفت: بخاطر اینکه تبعه خارجی هستم مشکلات زیادی برایم پیش می‌آمد تا اینکه فردی که کیف این مرد را سرقت کرده بود، شناسنامه‌اش را به من داد و به دست آوردن این شناسنامه راههای تخلف دیگری را هم پیش پایم گذاشت و باعث شد تا با جعل اسناد اقدام به دریافت مدارک شناسایی دیگر برای خودم، همسرم و فرزندانم کنم.

در همین خصوص فرمانده انتظامی مشهد به خبرنگار ما گفت: مرد 43 ساله‌ای به نام ابوالفضل که اهل و ساکن تهران است با تنظیم دادخواستی به کلانتری 29 شیرازی مشهد مراجعه کرد و گفت: در سال 1389 برای مسافرت به مشهد آمده که شناسنامه‌اش را به سرقت بردند. فرمانده انتظامی مشهد افزود: این فرد پس از بازگشت به تهران برای دریافت شناسنامه المثنی اقدام می‌کند و پس از گذشت چند سال، هنگامی که برای بیمه سلامت اقدام کرده اعلام می‌شود که او برای خودش و همسر و فرزندانش بیمه سلامت دریافت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: شاکی پرونده که مجرد است و تاکنون ازدواج نکرده خواستار پیگیری سریع موضوع شد و با دستورات بازپرس شعبه 301 مجتمع قضایی ثامن تحقیقات پلیسی ادامه یافت.

سرهنگ بوستانی تصریح کرد: تیم دایره آگاهی کلانتری شیرازی با تحقیقات گسترده فردی که از شناسنامه سرقتی سوءاستفاده کرده و با این مدارک اقدام به ازدواج با خانمی ایرانی کرده و برای خودش کارت ملی دریافت داشته را ردزنی و تحت تعقیب قرار دادند.

وی عنوان داشت: این فرد که منزل مسکونی خود را برای فروش به یک بنگاه املاک سپرده بود در اقدام غافلگیرانه دستگیر شد. متهم که تبعه خارجی است گفت: شناسنامه را فردی برایش به سرقت برده و سپس با جعل اسناد اقدام به دریافت مدارک شناسایی دیگر برای خود و همسر و فرزندانش کرده است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *