سردار اشتری: ناجا امنیت اجتماعی را در طرح‌های دریا فراهم می‌کند/ امسال حضور پر رنگ‌تری در سواحل خواهد داشت

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه حمایت از تولید داخل در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز از مأموریت‌های اساسی نیروی انتظامی است گفت: امنیت سرمایه‌گذاری را نیروی انتظامی در کشور فراهم می‌کند.
سردار حسین اشتری در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی مازندران در ساری اظهار داشت: ماه رمضان ماه استغفار، بخشش و رحمت بوده و امیدواریم رحمت واسعه الهی نصیب همگان شود.

وی افزود: امروز نیروی انتظامی جهت گستردگی و تنوع مأموریت خود در عرصه نظم، امنیت و آرامش و خدمات‌رسانی به مردم یک سازمان پیشتاز است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه استقرار نظم و امنیت در اقصی‌نقاط کشور از کارکردهای موفق ناجا است، تصریح کرد: نیروی انتظامی اکنون مظهر اقتدار و پیشتاز در خدمت رسانی به مردم تبدیل شده است و مأموریت خود را برای ارتقای شاخص‌های امنیتی جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی به کار گرفته است.

اشتری تأکید کرد: حمایت از تولید داخل در راستای تحقق شعار سال و تبعیت از منویات مقام معظم رهبری در نیروی انتظامی پیگیری شده که در این راستا تمام تلاش خود را در جهت مقابله با قاچاق کالا و ارز به کار می‌گیریم.

وی با بیان اینکه امروز امنیت بالاترین موهبت الهی است و سرمایه برای هر کشور و ملتی است، گفت: به برکت خون شهدا و رهبری عظیم‌الشأن جهان اسلام و همدلی و همزبانی بین مسئولان نیروهای انتظامی، امنیتی و قضایی شاخص‌های امنیتی در کشور مطلوب شده است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه با نگاهی به کشورهای پیرامونی خود و مطالعه در کشورهای اروپایی متوجه می‌‌شویم که هیچ جایی مثل ایران امنیت ندارد، بیان داشت: این امنیت در ایران اسلامی بر گرفته از اعتقادات مردم و مبانی دینی آنان است و به برکت پیروی از قرآن، پیامبران، امامان و علمای این جامعه متجلی شده است.

اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی در مرزهای داخلی و جاده‌ها، روستاهای کشور حضوری فعال دارد، افزود: حضور نیروی انتظامی در هر نقطه‌ای که مردم هستند باید حس شود و مردم از امنیت ایجاد شده احساس رضایت کنند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی برای محقق شدن شعار امسال که همان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بوده باید نقش اساسی ایفا کند، گفت: برای ساماندهی امورات داخلی باید امنیت را سرلوحه قرار دهیم و سبب توسعه کسب و کار و ارتقای تولیدات داخلی شویم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه دیدار اخیر فرماندهان نیروهای انتظامی با مقام معظم رهبری تأکید کرد: فرمان رهبری باید امنیت سرمایه‌گذاری و تقویت تولید داخلی در کشور بوده که نیروی انتظامی در این زمینه در جهت برخورد در قاچاق کالا و ارز اقدامات جدی صورت داده است.

اشتری با بیان اینکه قاچاق کالا ضربه مهلکی به اقتصاد و تولید داخلی وارد آورده است، گفت: باید از ظرفیت نیروی انتظامی در جهت مقابله با قاچاق کالا و ارز اقدام جدی‌تری صورت گیرد.

وی از برگزاری موفق انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و امنیت مثال‌زدنی کشور توسط نیروهای انتظامی و امنیتی خبر داد و گفت: مسئولان باید بیشتر در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی پای کار بیایند و در دیدار اخیر فرماندهان ناجا با مقام معظم رهبری معظم‌له موضوع اعتیاد و طلاق را به عنوان اساسی‌ترین معضل امروز جامعه قلمداد کردند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به کشف سالانه 500 تا 600 تن موادمخدر در کشور گفت: متأسفانه بیشتر از این میزان در کشور مصرف یا به صورت غیر قانونی از کشور خارج می‌شود که باید در این زمینه نظارت بیشتری جهت مقابله صورت گیرد.

اشتری با اشاره به افزایش مخدرهای صنعتی در کشور و گرایش جوانان به این نوع مواد افزود: با گسترش حاشیه‌نشینی در شهرها بسیاری از معضلات اجتماعی مضاعف شده که مسئولان باید آسیب‌های این حوزه را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه طلاق و تبعات آن سبب بروز ناهنجاری‌های اخلاقی در جامعه باشند و بسیاری از خانواده‌ها را درگیر کرده است افزود: همه مسئولان باید در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی اهتمام جدی‌تری داشته باشند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه مازندران استان متدینی بوده که با تقدیم 10 هزار و 400 شهید در دوران دفاع مقدس و 31 شهید مدافع حرم مأمن امنی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: از همیت و همدلی مسئولان استان در ارتقای شاخص‌های اجتماعی قدردانی می‌شود.

اشتری با اشاره به گردشگر‌پذیر بودن مازندران و ورود سالانه 20 میلیون مسافر به استان گفت: نیروی انتظامی امسال حضور پر رنگ‌تری در سواحل خواهد داشت و امنیت اجتماعی را در طرح‌های دریا فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه آمارها نشان از کاهش انواع جرائم در مازندران طی 3 سال اخیر دارد، گفت: در 3 سال گذشته 60 درصد نزاع‌های دسته‌جمعی، 38 درصد زورگیری و 32 درصد قتل در استان کاهش چشمگیری یافته و بسیاری از شاخص‌های اجتماعی در مازندران به مطلوبیت خود رسیده است.

فرمانده نیروی انتظامی یادآور شد: مازندران در اجرای طرح مکنا و اقدامات عمرانی در نیروی انتظامی در 3 سال گذشته توفیقاتی داشته و تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی در کلانتری‌ها از اقدامات مطلوب ناجا در 3 سال گذشته در استان مازندران بوده است.

اشتری در پایان با اشاره به اقدامات مؤثر فرمانده انتظامی استان در پاکسازی مناطق آلوده گفت: به واسطه عملکرد موفق سردار جعفری‌نسب از وجود وی در ستاد نیروی انتظامی بهره‌گیری می‌شود.

در این مراسم با قدردانی از خدمات سردار مسعود جعفری‌نسب، سردار سیدمحمود میرفیضی به سمت فرمانده جدید استان مازندران منصوب شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *