کاهش هزینه ها و افزایش سهم بازار در دستور کار مدیریت استان قرار دارد

به منظور افزایش رضایت مندی ذی نفعان اعم از سهامداران، مشتریان و کارکنان ضروری است اقداماتی که منجر به کاهش هزینه های (عملیاتی ، غیر عملیاتی)، افزایش درآمد های بانک (مشاع و غیر مشاع) و افزایش سهم بازار می گردد به جد در دستور کار قرار گیرد .
به گزارش سادس به نقل از  روابط عمومی بانک در یزد، محمد علی شیروی مدیر شعب بانک در استان یزد با بیان این مطلب بیان کرد: طبیعتاً افزایش درآمد های بانک بویژه درآمد های غیر مشاع علاوه بر افزایش رضایت مندی مشتریان وسهامداران ، شرایط ارتقا بخشیدن به معیشت همکاران را برای مدیران ارشد بانک نیز فراهم می کند و انشاا… با تلاش هوشمندانه همکاران شاهد اعتلای بیش از پیش بانک قوامین در نظام بانکی کشور باشیم .
مدیر شعب استان یزد  ضمن مثبت ارزیابی نمودن عملکرد این مدیریت در سال گذشته خاطر نشان کرد: در ابتدای سال ۹۴ رویکرد مدیریت استان حرکت به سمت سود آوری بود و در این راستا تجهیز منابع با اولویت منابع مالکیتی و سپس منابع وکالتی با کمترین هزینه انجام شد که این امر کاهش قیمت تمام شده پول و افزایش درآمد های مشاع و غیر مشاع که خود به ترتیب از پرداخت تسهیلات و ارائه خدمات بانکی و بهره برداری از خدمات بانکداری الکترونیک حاصل می شود را در پی داشت .
شیروی با اشاره به آمار ارائه شده توسط ادارات مرکزی بانک در خصوص عملکرد استان که بر اساس سرانه هر شعبه استخراج گردیده، موفقیت های به دست آمده  را نتیجه تلاش کارکنان استان در طول سال گذشته دانست و این موفقیت ها را  به شرح ذیل اعلام کرد :
۱-کسب رتبه نخست در بین ۳۲ مدیریت بانک در سطح کشور در زمینه کاهش قیمت تمام شده پول بر اساس گزارش مقایسه ای تفکیکی قیمت تمام شده پول استان ها در دی ماه ۱۳۹۴نسبت به سال ۱۳۹۳ که قیمت تمام شده پول در استان با کاهشی معادل ۰.۴۵۵% سبب گردید  استان۱۰ پله نسبت به جایگاه قبلی خود ارتقا یابد.
۲-کسب رتبه نخست در بین ۳۲ مدیریت بانک درسطح کشور در زمینه مصارف (تسهیلات پرداختی) بر اساس سرانه شعبه با رویکرد افزایش درآمد های مشاع.
۳-کسب رتبه سوم در بین ۳۲ مدیریت بانک درسطح کشور (رتبه اول و دوم به ترتیب متعلق به مدیریت های محترم شعب شرق و غرب تهران بزرگ می باشد) در زمینه منابع مالکیتی (ارزان قیمت) بر اساس سرانه شعبه با رشدی معادل ۹۲% نسبت به پایان سال ۹۳ با رویکرد  اصلاح ترکیب منابع و در پی آن کاهش قیمت تمام شده پول و افزایش درآمد های غیر مشاع.
۴-کسب رتبه چهارم در بین ۳۲ استان کشور در زمینه مانده حساب قرض الحسنه جاری (ابزار دسته چک) بر اساس سرانه شعبه با رویکرد : تجهیز منابع مالکیتی و به تبع کاهش قیمت تمام شده پول.
۵-افزایش ۹۳ درصدی سرانه درآمد دستگاه های خودپرداز استان نسبت به فروردین ۹۴ با تاکید بر افزایش درآمد های    غیر مشاع .
۶-رشد ۳۸ درصدی تعداد حساب های جاری استان (توسعه کمی) و کاهش ۳۶ درصدی تعداد چک های برگشتی (توسعه کیفی) .
وی هم چنین در پایان با اشاره به رونمایی از سند تحول بنیادین بانک تصریح کرد: این سند راهبردی نقشه راه  حرکت بانک قوامین را نشان می دهد و آینده روشنی را برای بانک رقم خواهد زد .
شیروی با بیان اینکه یکی از نقاط قوت این سند پیگیری مستمر و جلوگیری از انحرافات در مسیر اجرای آن است ، افزود: پایش و ارائه آمار از روند اجرای این سند در بازه های زمانی پیوسته ضمن جلوگیری از ایجاد انحراف در مسیر ؛ اگر در نقطه ای سرعت لازم را نیز نداشته باشیم به ما گوشزد خواهد داد.
مدیرشعب بانک در یزد با تاکید بر مرحله اجرای سند تحول ، نیروی انسانی جوان ، پرتلاش ، با انگیزه و دانش آموخته را یکی از مزیت های رقابتی بانک قوامین درمقایسه با سایر بانک ها دانست و افزود: با تکیه بر همین نیروی انسانی می توان به آینده سند خوش بین بود .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *