مرد روانی که عاشق کشتن کودکان بود در مخفیگاهش دستگیرشد

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از دستگیری یک آدم ربا که در اجرای نقشه اش ناکام مانده بود، خبر داد و گفت: متهم دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شد.

به گزارش سادس به نقل ازجام نیوز”، سردار محسن خانچرلی فرمانده انتظامی غرب استان تهران، گفت: ۲۰ خرداد ماه سال جاری، گزارشی در خصوص فقدان کودک سه و نیم ساله در یکی از بازارهای شهرستان قدس به پلیس گزارش شد که با توجه به اهمیت موضوع دستورات ویژه برای پیگیری سریع پرونده صادر شد و تیمی مجرب از پلیس شهرستان بررسی موضوع را به صورت ویژه آغاز کردند.

وی افزود: ماموران با اعزام به محل که در بازار شلوغ و در ساعت پرتردد روز تعطیل بود به صورت تخصصی کلیه اماکن و محله های تردد را مورد بررسی قرار دادند و دوربین های مداربسته موجود در بازار، بازبینی شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: با بررسی دوربین های مداربسته، فرد ناشناسی حدود ۲۵ ساله به صورت آشفته در بازار پرسه می زند و سپس در نقطه خلوت بازار پس از اغفال کودک اقدام به ربایش طفل خردسال می کند

فرمانده انتظامی غرب استان تهران ادامه داد: ماموران با بررسی فیلم های مسیر تردد فرد رباینده و فرد ربوده شده، آخرین مسیر تردد آدم ربا و کودک را شناسایی کردند.

وی گفت: با تحقیقات گسترده شبانه روزی و اقدامات تخصصی، مخفیگاه متهم مورد شناسایی قرار گرفت و پس از اطمینان از حضور آدم ربا با هماهنگی لازم در یک اقدام ضربتی، وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سردار خانچرلی با اشاره به این که مجرم دارای دو فقره سابقه کیفری آدم ربایی «کودک خردسال» در ارومیه و همچنین دارای اختلال روانی است، بیان داشت: متهم در بازجویی های پلیسی اذعان داشت روز گذشته در حالی که تنها در منزل بودم، تصمیم به قتل کودکی گرفتم و مبلغ ۴۰ هزار تومان از خانواده ام سرقت کردم و در ساعت ۱۹ به بازار که محل شلوغی بود آمدم و دیدم که طفل خردسالی در حال بازی است با وی ارتباط برقرار کردم و کودک را به ایستگاه مترو کلاهدوز تهران بردم که به دلیل شلوغی و ازدحام جمعیت ناگهان کودک گم شد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: با تلاش ماموران شهرستان قدس و با راهنمایی متهم دستگیر شده، کلیه محل های تردد که دارای دوربین مداربسته بود، بازبینی و معلوم شد که کودک در ساعت ۲۱ از مترو کلاهدوز در حال خارج شدن است که با تحقیقات همه جانبه و حضور میدانی ماموران کودک ربوده شده، پیدا شد و صحیح و سالم به آغوش خانواده اش برگشت.

رکنا: فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران در پایان با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد از شهروندان خواست: به فرزندان مهارت نه گفتن در برابر پیشنهادهای نامتعارف افراد ناشناس را بیاموزند و از همراهی با افراد غریبه خودداری کنند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *