در ایران دقیقا هیچ‌چیز عوض نشده / آمریکا همچنان شیطان بزرگ است

اندیشکده آمریکایی در گزارشی با اشاره به عدم مشاهده تغییرهای مورد نظر در ایران نوشت: از دید ایران، اسرائیل کماکان «غده سرطانی» و آمریکا نیز «شیطان بزرگ» است.

به گزارش سادس ، اندیشکده «گیت استون» وابسته به جریان نو‌ محافظه کار آمریکا در گزارشی نوشت: از زمانی که «حسن روحانی» رییس جمهور ایران شده است، به آمریکایی‌ها از تغییرهای اساسی در ایران گفته شده، اما در واقع در این کشور دقیقا هیچ چیزی عوض نشده و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنان قدرتمند و خطرناک است و حمایت این کشور از امور خرابکارانه افزایش یافته است. همچنین شعارهای ایران علیه اسرائیل به عنوان «غده سرطانی بدخیم» و آمریکا به عنوان «شیطان بزرگ» کاسته نشده است.

از زمان به قدرت رسیدن حسن روحانی، سیاست آمریکا در قبال ایران عوض شده و دولت آمریکا دوست دارد به مردم کشورش در این باره دروغ گوید. اما این ادعا که دولت روحانی تا حدودی عناصر میانه‌رو را به قدرت آورده و این‌ها افرادی هستند که غرب می‌تواند و باید با آن‌ها تعامل کند،اشتباه است. در واقع نه تنها هیچ تغییر واقعی در تهران رخ نداده، بلکه میانه‌روهای واقعی در دولت ایران هرگز حضور نیافتند زیرا میانه‌روهای واقعی قادر به شرکت در رقابت‌های انتخابی نشدند.

گیت استون با حمله به ولایت فقیه و اشاره به شکل‌گیری آن از سوی قدرتمند‌ترین روحانیون که از سوی رهبری ایران انتخاب می‌شوند، نوشت که با وجود رهبری ایران تغییر در این کشور بعید است.

این اندیشکده در ادامه با طرح سئوالی نوشت: چه موردی در ایران عوض شده است؟ تنها تصویر دولت عوض شده و در قیاس با «محمود احمدی نژاد» غیر منطقی، حسن روحانی آرام به عنوان میانه‌رو به روی کار آمده اما این امر توهم است. شاید در قیاس با احمدی نژاد، روحانی پدر مابانه، سیاستمداری در لباس‌های مرتب باشد که همواره تبسم زده و هرگز داد و بیداد نمی‌کند. اما ظهور او در قدرت نشان می‌دهد که حکومت ایران چگونگی بکارگیری از ظواهر و نمودهای بیرونی را در تقابل با دشمن فرا گرفته است.

این مرکز مطالعاتی در خاتمه مدعی شد: دولت حسن روحانی نیز چهره موقرتری از همان حکومتی است که برگزاری دادگاه‌های قرون وسطایی (دادگاه برخورد با عوامل جاسوس) را ادامه داده و در زمینه موارد نقض حقوق بشر حدنصاب بالایی دارد. این همان حکومتی است که هنوز تهدید به حذف اسرائیل از نقشه جهان نموده و به سمت آمریکا موشک‌پرانی می‌نماید و تنها دولت اوباما چین ابزارهایی را برایش فراهم آورده است. این همان رژیمی است که با تعهد به «مغلوب ساختن شیطان بزرگ» قدرت گرفت و اینک همان شیطان بزرگ می‌گوید که اقدام‌های ایران چنین مفهومی را ندارند. از زمانی که حسن روحانی قدرت گرفت، تنها موردی که تغییر کرده اشتیاق دولت آمریکا برای قبول دروغ‌های دولت ایران و انتقال آن به مردم آمریکا بوده است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *